Cuma, Nisan 12, 2024

‘Para sayma’ görüntüleri: Üç kişi ifadeye çağrıldı

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği iddia edilen ve Fatih Keleş’in balyalarla para saydığı görüntülerle ilgili eski il başkan yardımcısı Özgür Nas, eski il başkan danışmanı Can Poyraz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CHP meclis üyesi Fatih Keleş ifadeye çağrıldı.

Gazeteci Nedim Şener ile GriTV yayın yönetmeni Zihni Çakır’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve bazı CHP’lilerin bir ofiste bavuldan balyalarla para çıkarıp saydığı iddia edilen videoyla ilgili dün İstanbul başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, ‘görüntülerin İstanbul il başkanlığı binasının 2019’da satın alınmasıyla ilgili olduğunu’ açıklamıştı.

İstanbul il başkanı Özgür Çelik de görüntünün alındığı lokasyonun, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın şu anki binasının sahibinin avukatının ofisi olduğunu söylemişti. Binanın ödemesinin bir bölümünün avukatın ofisinde yapıldığını belirten Çelik, şunları demişti: “Avukatın ismi Gökhan Taşkıran. Elimde ‘teslim tesellüm tutanağı’ var. Avukatın ofisinde, binanın satın alınmasının ücretinin bir bölümü bu belge ile teslim ediliyor. Yani kaparo gibi. 15 milyon 510 bin TL orada teslim ediliyor. Teslim eden ve teslim alanın imzası var.”

TRT Haber’in aktardığına göre, CHP’nin eski il başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski il başkan danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP meclis üyesi Fatih Keleş bugün ifadeye çağrıldı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER