Cuma, Nisan 12, 2024

Özgür Özel’den TRT tepkisi: Ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, haberlerde muhalefet partilerine yer vermeyen TRT’ye ”Beni de ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde” sözleriyle tepki gösterdi. 

TRT Haber’in 24 saatlik yayını incelendiğinde CHP adayları Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Cemil Tugay’a bir dakika bile yer vermediği ortaya çıkmıştı. Murat Kurum 12 haber, Turgut Altınok ve Hamza Dağ kanalda sekizer haberle yer buldu. TRT, böylelikle daha önceki seçimlerde olduğu gibi muhalefete yer vermeme ‘geleneğini’ sürdürmüştü.

Partisinin grup toplantısında konuşan Özgür Özel, bu duruma tepki gösterdi. Özel, TRT’yle ilgili şunları söyledi: ”TRT Anayasal bir kurum. TRT Kanunu, Anayasa’ya dayanarak çıkarılmış. Anayasa diyor ki ‘TRT özerktir ve tarafsızdır.’ O tarafsız TRT, Murat Kurum 29 dakika Ekrem İmamoğlu 0, Hamza Dağ 26 dakika Cemil Tugay’a 0, Turgut Altınok’a 17 dakika Mansur Yavaş 0. Yapmış oldukları yayında tarafsız davranacaklarını bu Meclis talimat vermiş. İşte AKP’nin bir kamu televizyonunu kendi yayın organı haline getirdiğinin göstergesi. 1 Ocak’tan bu yana Recep Tayyip Erdoğan 2 bin 952 dakika bana 43 dakika. Genel Merkez yanarsa haber yapacaklar herhalde. Beni de ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde. Bir gün ölürsem TRT’yi cenazeme istemiyorum. Ben TRT dediğim anda TRT yayından çıkmış.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER