Çarşamba, Nisan 17, 2024

Özgür Özel’den ‘laiklik’ paylaşımı: Asla vazgeçmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘laiklikten asla vazgeçmeyeceklerini’ söyledi.

Özel, laiklik ilkesinin anayasaya girişinin yıldönümünde Twitter’dan şunları yazdı: “Laiklik ilkesinin Anayasaya girişinin 87’nci yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden, Cumhuriyet devrimlerinden ve laiklik ilkesinden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.” 

Erdoğan, ‘Şeriat din düşmanlığıdır’ demişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 1 Şubat’taki konuşmasında ‘şeriat düşmanlığı’nın ‘din düşmanlığı’ olduğunu savunmuştu:

“Farklı maskeler altında şeriat düşmanlığı var. İslam’ın hayata dair kurallarının bütününü temsil eden şeriata düşmanlık esasında dinin bizatihi kendisine husumettir. Bu ülkenin hukuku savunmakla görevli olan kimi baroları çıkıyor, Kelime-i Tevhid’in yazılı olduğu bayraktan rahatsız oluyor. Hatta son derece edepsiz ifadelerle suç duyurusunda bulunabiliyor. Şeriata yönelik sergilenen pervasızlıkların gerisinde cehalet ve bilgisizlik hastalığı var. Ülkemizde en azından bir kesimin içinde bulunduğu cehalet karanlığında daha fazla boğulduğunu görmekten üzüntü duyuyoruz.”

Özel, Erdoğan’a verdiği yanıtta şunları demişti: ‘Şeriat kuralları hukukun üstünde yer alsın’ dersen iyi düşün. Şeriat kurallarına göre hırsızlığın, yalanın cezasını biliyorsun. Bu kurallar uygulanırsa ne parmağın ne dilin kalır senin.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER