CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçtığını’ iddia eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu 15 Temmuz gecesi darbecilerden korkup kaçmakla suçlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’den geldi.

‘BİLSEYDİM YENİKAPI’YA ÇAĞIRMAZDIM’

Erdoğan, darbe girişiminin yıldönümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapılan anma programında Kılıçdaroğlu hakkında şunları söylemişti: “O gece 23.15’te havalimanına iniyor. Tanklar önünde. Önce korkuyor. Bekliyorlar, görüşüyorlar. Görüşmeden sonra tankların koruması altında bu zat oradan çıkıp Bakırköy Belediyesi’ne gidiyor. Yenikapı buluşmasına bilseydim davet etmezdim. Yenikapı ruhundan da hiçbir şey alamamış ki, kontrollü darbe dedi. Bu 250 şehidimize saygısızlıktır. İki bin 193 gazimize saygısızlıktır, hakarettir. Bu millete saygısızlıktır, hakarettir.”

‘DARBECİLERE KARŞI DURAN CHP’LİLERİ TENZİH EDİYORUM’

Cumhurbaşkanı, o gece Meclis’te olan CHP’li vekiller içinse şu ifadeleri kullanmıştı: “Meclis’te aslanlar gibi darbecilere karşı duran, gerçekten de ülkesinin, milletinin, demokrasinin safında yer alan CHP’lileri tenzih ederek söylüyorum. 15 Temmuz kontrollü bir darbe değildir ama CHP’nin başındaki bu zat kesinlikle kontrollü bir şekilde oraya getirilmiştir.”

Erdoğan’ın bu sözleriyle Kılıçdaroğlu’na iftira attığını savunan CHP’li Özel, Twitter hesabından paylaştığı mesajda “RTE 15 Temmuz için Kılıçdaroğlu’na iftira atıp o gece Meclis’teki CHP’lileri övüyor. Bilsin: Ne yaptıysak Kemal Bey’in talimatıyla yaptık” diye yazdı.