Perşembe, Nisan 18, 2024

Özgür Özel’den gençlere çağrı: Enseyi karartmayın, sandığa sahip çıkın!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gaziantep ziyareti öncesinde gençlere yönelik umutlu bir mesaj verdi. Özel, “Bu ülkeyi Atatürk gençlere emanet etti. Gençler, demokrasiye sahip çıkarak ülkeyi gelişmiş, özgür ve mutlu bir hale getirebilir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Kilis Halk Buluşması’nın ardından Gaziantep’e geçiş yaparken, genç seçmenlere önemli bir çağrıda bulundu. ANKA Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulunan Özel, gençlere umut ve cesaret mesajı vererek, demokrasiye ve sandığa sahip çıkmalarını istedi.

“Bu ülke gençlere emanet” diyen Özel, Atatürk’ün Türkiye’yi gençlere bıraktığını ve bu emanete hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Özel, gençlerin sandığa sahip çıkması halinde ülkenin geleceğinin değişebileceğini ve gençlerin kendi geleceklerine sahip çıkmış olacaklarını belirtti.

CHP lideri, propaganda yasaklarının başlamasından sonra Manisa’da olacağını ve seçim sonuçlarını Ankara’da takip edeceğini açıkladı. Ayrıca, gençlerin özgürlüklerine kısıtlama getirilmesine karşı olduklarını ve CHP’nin gençlere ümit vermek istediğini ifade etti.

Özel, “Gençler sandığa sahip çıkarsa, ki gençlerin yüzde 80’i artık bu iktidar değişsin istiyor, o zaman her şeyi değiştirebiliriz” diyerek gençlerin seçimlerde aktif rol almasının önemine dikkat çekti.

Gençlerin yurt dışına gitme eğilimine de değinen Özel, CHP’nin Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokma ve vizesiz seyahat imkanı sağlama vaadinde bulundu. Bu sayede gençlerin hem Türkiye’de kalmasını teşvik edeceklerini hem de dünya vatandaşı olarak özgürce dolaşmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Özel, açıklamalarının devamında şunları söyledi;

“Enseyi karartmayın. Umutsuzluğa kapılmayın. Bu ülkeyi Atatürk bana emanet etmedi, partinin genel başkanına. Askerdi ama orduya bile emanet etmedi, gençlere emanet etti. Emanete hep birlikte sahip çıkacağız. Bu ülkeyi Atatürk’ün istediği gibi gelişmiş bir ülke yapacağız. Gençlerimizin istediği gibi özgür ve mutlu bir ülke haline getireceğiz. Bunun yolu demokrasiye sahip çıkmaktır. Dünyanın bütün diktatörleri, bütün kötü adamları, bütün kötü yöneticileri; gençleri yıldırıp sandıktan uzaklaştırmaya çalıştılar. Sonra istediklerini yaparlar o ülkeye. Gençler sandığa sahip çıkarsa, ki gençlerin yüzde 80’i artık bu iktidar değişsin istiyor, o zaman her şeyi değiştirebiliriz. Gençler sandığa sahip çıkarlarsa kendi geleceklerine sahip çıkmış olacaklar.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER