Perşembe, Mayıs 30, 2024

Özgür Özel’den belediye başkanlarına: Önümüzde tarihin akışını değiştirme fırsatı var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı’nın kapanışında, belediye başkanlarına hitap etti.

Özel, konuşmasında, ‘başarılı belediye hizmetlerinin tüm belediyelerde ortaklaştırılmasının önemi’ne işaret etti. Bu amaçla ‘genel merkez koordinasyonunda çalışılacağını’ söyledi.

Gençler için ‘özel projelerin, yeni destekleyici adımların belediyeler tarafından atılmasını önemsediğini’ söyleyen CHP lideri, ‘bu hizmetlerin tanımlanacağı Genç Kart uygulaması için çalışılmasını’ istedi.

Özel, ’emeklilerin geçim sıkıntılarını, sosyalleşme sıkıntılarını azaltacak destekleyici hizmetlerin de üretilmesi gerektiğini’ anlattı.

CHP lideri, belediye başkanlarının ‘israftan, lüksten, şatafattan uzak durması gerektiğini’, bu seçimlerde ‘kibrin değil tevazunun kazandığını’ söyledi.

Genel merkez olarak belediyelere ‘her türlü desteğin verileceğinin’ altını çizen Özel, bunun yanında ‘genel merkez koordinesinde etkin denetim mekanizmalarının kurulacağını, başkanların performansının ölçülüp değerlendirileceğini’ de söyledi.

‘Biz hizmetkârız’

Özel şöyle devam etti:

“Dönem ayağa garanti pas dönemi. Tribünlere şov yapma dönemi değil. Sorunları dağ gibi olan vatandaş bizlerden en öncelikli sıkıntılarının çözülmesini bekliyor. Vatandaşa, ‘Bu başkanlar bu işi biliyor. Oy verdim pişman değilim. Allah onlardan razı olsun’ dedirtmemiz lazım. Millet bunu dediği zaman başarı kendiliğinden gelecektir. Bu seçimde Tayyip Erdoğan elindeki kamu gücüyle devletle milleti yarıştırdı. Allah’a şükür biz milletin tarafındaydık. Biz her kesimden oy aldık, biz hizmet edeceğiz.

Biz hizmetkârız. Biz milletin partisiyiz, halkın partisiyiz. Bu seçimde eski ile yeni yarıştı. Onlar eski biz yeniydik. Gençleştik, yenilendik. Onlar eskide inat etti biz yeni şeyler söyledik. Biz yeni kalmaya halkın içinde kalmaya devam edeceğiz. Sırtımızda büyük bir sorumluluk var. Önümüzde tarihin akışını değiştirme fırsatı var. Atatürk’ün partisini Cumhuriyetin ikinci yüzyılında iktidar yapma fırsatı var.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER