MHP, yer ve saat verdi: Devlet Bahçeli basın toplantısı düzenleyecek MHP, yer ve saat verdi: Devlet Bahçeli basın toplantısı düzenleyecek

Özel, geçen hafta katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüşmesini eleştirenlerin 'tuzu kuru kesim' olduğunu söylemişti: "Oy vermeyen seçmene bidon kafa diyen bir zihniyet... Tuzu kuru olup, geliri yerinde sırf bu kutuplaşma ortamından her türlü imkanı yaşayan bu güruha ciddi itirazım var." 

Yılmaz Özdil de Özel'in açıklamalarının ardından X hesabından yaptığı paylaşımda "'Bütün dünyada, birinci parti olmasına rağmen erken seçim istemeyen ilk ve tek genel başkan' dediğim için, 'Akp’nin dört yıl daha iktidarda kalması için özel çaba harcıyor' dediğim için bana saldıran Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim" demişti.

Tartışmaların ardından CHP'li milletvekilleri Özdil'e tepki göstermişti. 

Fatih Altaylı'nın Youtube programına konuk olan Özel, hem kendi açıklamalarını hem de partidekilerin eleştirilerini değerlendirdi.

Özel, Altaylı'nın "Partinin çok fazla sert tepki gösterdiğini düşünmüyor musunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

  • Doğru olmadı ama durduramadık. Yani şöyle oldu; ben o özel örneğe girmek istemezdim ama şimdi artık şey yapacak. Şimdi bir gazeteci veya Youtube yayıncısı altı aydır çok sert ve hakaretamiz eleştiriyor. Ağzımızı açıp cevap vermiyoruz.
  • Bana bir televizyon programında  sordular ben de anlatırken hangi anlayıştan uzaklaşarak başarıya kavuştuğumuzu anlatmak için bir örnek verdim dedim ki 'Seçmene kusur bulan bir parti olmaktan çıktık ve kusuru kendinde arayan çare arayan bir parti olduk.' Orada bahsederken de işte daha önce yazılmış bir köşe yazısının başlığını örnek verdim. Seçimlerden hemen ertesinde yazılmış bir yazı. Elinde bidonla bekleyen birisi için "Oyu AK Parti’ye veriyorsun onlar zevkü-sefa içindeler sen de elinde bidonla bekle bakalım. A benim bidon kafam sen önce kafayı doldur suyu koyarız kolay" diyor. Daha sonra ben onu seçmene dememiştim dedi ben açtım bir daha bir daha okudum sonra bir baktım ki her okuyan ya bizim bunu anlayamacağımızı düşünüyorlar basbariz ne dendiği ortada diyor. Ben sadece bunu dedim bak. Altı ay eleştiri, hakaret duymuşum ya bana neler dedi.

'Grup başkan vekillerine yapmasınlar dedim'

  • Ben ses tellerimden, gözlerimden ameliyat oldum. Bunların hepsini yedi günlük bayram tatilinde yaptım. Ameliyattan sonra yüzüm şişti herkesin olur. Tuttu ne botoksçuluğumu bıraktı ne… Ya olacak işler değil hiçbirisine bir şey demedim. Döndü dolaştı zaman ben sadece bunu dedim biz bu anlayıştan kaçtık dedim diye yok gözlüklerini kırarım, gözüne sokarım yok bilmem ne yaparım şunu yaparım, hakaret hakaret hakaret… Birden bizim birkaç kişi cevap vermeye başladılar. İlk başta Allah var ya bir şey demedim ben, sonra bu birden patlamaya dönüştü. Sonra grup başkan vekillerine söylüyoruz yapmasınlar diyorum. Daha tweet atmayan milletvekillerine atmayın diyoruz, olur mu o sanıyor biz savunmuyoruz durumuna mı düşeceğiz diyor.

'Milletvekillerine de hak veriyorum'

  • Milletvekillerine de hak veriyorum ben de çünkü CHP genel başkanlığı bir kurumsal kimlik temsil ediyor ve bu arkadaş mesela bu lafı Devlet Bey’e söylese başına başka bir şey gelir, Tayyip Bey’e söylese sabahleyin koçbaşıyla içeri girerler. Çok ağır hakaretler edince hakaret edemezsin genel başkanımıza diye bir refleks gelişti. Ama o kadar yoğun bir refleks keşke olmasaydı.
Editör: Haber Merkezi