Pazar, Haziran 16, 2024

Özgür Özel ve Mustafa Destici bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yi partisinin genel merkezinde ağırladı. Görüşmenin ardından iki lider gündeme ilişkin ortak basın açıklaması yaptı.

Destici, Özel’e ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. CHP Genel Merkezi’nde yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından iki lider ortak basın açıklaması yapması yaptı.

Özel, şu ifadeleri kullandı:

*Bir saatlik görüşmemizde Türkiye gündemini, seçimleri değerlendirdik. Bizim açımızdan olumlu bir görüşme oldu. Büyük Birlik Partisi, bu seçimde çok sayıda belediye kazandı. Kendilerini tebrik ediyorum.

*(Sokak hayvanlarının ‘uyutulması’) 31 Mart tarihinden itibaren yapılacak çalışmalara zemin hazırlamak üzere veterinerlerle bir araya geldik. Taleplerimizi ilettik. Elbette hep birlikte çalışacağız. Uyutma, saldırgan olan hayvanlar için son tedbir olarak önerilen yöntemdir. Bu sorun Türkiye’de iki başlıdır. Bu meselenin maalesef sınıfsal bir mesele olmasından çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz.

Destici ise şunları söyledi:

*(Anayasa tartışmaları) Bu devletin varlığı ülkenin birliği beraberliği tartışma konusu değildir. Demokratik bir anayasa yapılacaksa bunun şartlarından biri demokratik siyasettir. Hazine yardımının tamamen kaldırılmasını teklif ediyoruz. Milletimize de bu konuda örnek olalım istiyoruz. CHP ile Türkiye’nin yeni, demokratik ve sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğu konusunda hem fikiriz. Bu görüşme çok faydalı oldu. Meclis’te diyalog halindeydik. Kendisine ve yönetimine hayırlı olsun diyorum ve tebrik ediyorum.

*(Sokak hayvanlarının ‘uyutulması’) Seçim beyannamemizde sokak hayvanlarını çözeceğimizi söyledik. Bütün imkanlar devreye sokulmalıdır. Bize teslim edilen belediyelerde bir ay içerisinde bu işe başlayacağız. Şu anda köpekler toplanıyor. Barınak imkanı olan yerlerde barınaklara, saldırgan olanların ise uyutulması için çalışmalar yapılacak. Her gün bir saldırgan köpek vakası duyuyoruz. Buna bir çözüm bulmamız lazım. Bu yasa teklifini desteklediğimi ifade ediyorum. İktidarıyla muhalefetiyle çözümü birlikte bulmamız lazım.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER