Cuma, Nisan 19, 2024

Özgür Özel İzmir’de konuştu: 30’da 30 yapacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’de partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, İzmir’in 30 ilçesini kazanacaklarını söyledi.

Özel, İzmir’de Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısına aday gösterilmeyen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise katılmadı.

Öte yandan aday tanıtım toplantısına aday gösterilmeyen belediye başkanlarının katılmadığı öğrenildi.

Özel, burada yaptığı konuşmada, İzmir’in 30 ilçesinde de CHP adaylarının seçimi kazanacaklarını belirterek, “Önümüzdeki süreçte kampanyada AKP tarafından birçok iftira sıralanıyor ve devam edecek. Ancak İzmir bizi biz İzmir’i biliyoruz. Hiç heveslenmesinler” dedi.

Özel, şöyle konuştu:

“2019’da 11 büyükşehiri adaylar, partiler kazanmadı. Seçmen kazandı. O seçmen duruyor. O seçmenin itirazı Recep Tayyip Erdoğan’aydı. Değişmedi duruyor. O seçmenin tepkisi Devlet Bahçeli’nin U dönüşüneydi. O tepki değişmedi duruyor. Adayları gösterdik dört gün sonra sahaya indik anketlerimizi yaptırdık. Gördüğümüz odur ki bugün bir hayal olarak görülen 30’da 30’u müjdeliyor. Hiçbir belediyemiz kaybedilme noktasında değil, kiminde çok açık öndeyiz. Örneğin Karşıyaka. Kiminde açık farkla öndeyiz. Pek çoğunda garanti bir farkla öndeyiz. Birkaç ilçede de yarış halindeyiz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER