Pazar, Nisan 21, 2024

Özgür Özel: Hatay’da Lütfü Savaş’a alternatif geliştiremedik

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay’da Lütfü Savaş’a alternatif geliştiremediklerini belirterek son kararı yarın partinin vereceğini söyledi. 

İzmir’de, gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri, Hatay belediye başkanlığı adaylığıyla ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya şu yanıtı verdi:

“Hatay konusu Türkiye’de çok konuşulan bir konu. Orada ne yaşandıysa iktidarla ilgili. İktidarın yönettiği ilçelerde çözülemeyen problemler Hatay’da da çözülemedi. Belediye başkanımız hatasız değildir, eleştirilerden muaf değildir ama yaşananların tamamının sorumlusu ve bu meselenin günah keçisi de değildir.  Tepkileri anlıyoruz. Hatay’ın ne dediğini önemsiyoruz. Hatay’da beşinci anket için sahadayız. Hatay’da daha iyi bir alternatif geliştiremedik son kararı yarın partimiz verecek.

6 Şubat depremlerini yıl dönümünde yaşamını yitirenler, depremde en ağır hasarı alan kent olan Hatay’da anılmıştı. Anmalara katılan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP’li Lütfü Savaş protesto edilmişti. Savaş’ın adaylığını istemeyenler, CHP lideri Özgür Özel’e de seslenerek Savaş’ı istemediklerini söylemişti. CHP’li yöneticiler, Savaş’ın adaylığının yeniden konuşulacağını belirtiyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER