Çarşamba, Nisan 17, 2024

Özel’den ‘para sayma’ açıklaması: Erdoğan soruşturmanın seçime kadar bitmemesini istiyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘para sayma’ görüntülerin ortaya çıktığı ofisin AK Partili avukata ait ofis olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görüntülere dair soruşturmanın bitmesini istemediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, canlı yayında Sözcü TV Genel Müdürü Alişer Delek moderatörlüğünde Sözcü Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Sözcü yazarı Deniz Zeyrek ve Senem Toluay Ilgaz’ın gündeme dair sorularını yanıtladı.

‘Ofis AK Partili avukatın ofisi’

Özel, CHP İstanbul il binasının satın alımıyla ilgili ortaya çıkan ‘para sayma’ görüntüleriyle ilgili şunları söyledi: “Görüntünün il binasını satın almak için olduğu ortaya çıktı. Para sayan kişinin o gün Ekrem Bey’in danışmanı değil il başkanlığının saymanı, yöneticisi olduğu ortaya çıkıyor. Etrafındaki herkes gayet meşru bir iş yapmanın bilincinde olduğu ortaya çıkıyor. Ve hatta orasının bir AK Parti’li bir avukatın ofisi olduğu ortaya çıkıyor. Biz o AK Partili avukat hakkında da suç duyurusunda bulunduk.

Biz bu soruşturmanın en hızlı şekilde sonuçlandırılmasını istiyoruz. Tayyip Bey de bu soruşturmanın seçime kadar bitmemesini istiyor. Özetle şunu söylemek istiyorum; Erdoğan’ın bu konuda psikolojik bir üstünlüğü yok. Sokağın da böyle bir derdi yok. Seçim sonucuna etki ettiğini ileri süren bir kişi yok. Biz bu konuyu kesin bir dille yalanlıyoruz.”

‘Ben felaketi önlemek için yola çıktım’

CHP’deki ‘değişim’ tartışmalarının da yöneltildiği Özel, “Halkta karşılığı olmayan hiçbir değişim karşılık bulmaz. Biz aslında 1 Nisan tarihine taliptik. Ancak taban ve sokak değişimi istiyordu. Yani değişim sokağın sesiydi. Ben felaketi önlemek için yola çıktım. CHP’de çoklu kurultay Türkiye’de bir ilk oldu. Değişim konusunda her şey tam oldu diyemem ama büyük oranda istenilen yerdeyiz” dedi.

‘İstanbul’da açık ara öndeyiz’

Özel, İstanbul’da seçimleriyle ilgili anketlerin kendilerini önde gösterdiğini de belirterek, “İstanbul’da açık ara fark atacağız. Anketler farkla önde olduğumuzu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER