Cumartesi, Nisan 13, 2024

Özel’den Erdoğan’ın sözlerine tepki: Siyasi tarihin en utanç verici şantajı

Hatay’da anmalara katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘yerel yönetim’ mesajıyla ilgili “Dünya siyasi tarihinin en utanç verici şantajı” dedi.
Partisinin Hatay adaylarını açıklamak için 3 Şubat’ta düzenlenen toplantısında konuşan Erdoğan, şunları demişti: “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı.”
Hatay Kırıkhan Endüstri Meslek Lisesi Temel Atma Töreni’nde konuşan Özel, Erdoğan’ın bu sözlerine şöyle cevap verdi: ”Naaşlarına kavuşamamış depremzedeler var. Bir yandan da Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Hatay’da sarf ettiği sözler üzerinden aslında hepimizin bildiği ama belki bir çocuk ‘kral çıplak’ der de görünür derken kralın çırılçıplak karşımıza çıkıp kendini ifşa ettiği o manzara. Diyor ki kral, ‘Merkezi yönetimle, benim sarayımla yerel yönetim uyum içinde olmazsa hizmet gelmez’, sonra bakıyor Hataylıların gözünün içine, ‘Geldi mi? Gelmedi. Mahzun kaldınız işte’ diyor. ‘Bana oy vermediğiniz için size hizmet etmedim, vermezseniz yine hizmet etmeyeceğim’ diyor. Dünya siyaset tarihinin en utanç verici şantajını milletimizin yüreğine havale ediyorum.”

Özel, iktidarın 6 Şubat depremlerinde büyük bir koordinasyonsuzluk içinde bulunduğunu belirterek şunları söyledi: ”Çadır çadır diye insanlar perişandı, çadır yoktu ama Kızılay’ın çadır sattığını öğrendik. Herkes yardım beklerken depremzedelerin telefonuna bile İBAN attılar. Günü gelince dayanışma örgütlenirdi elbette ama çok küstahça bir iş yaşadık. Biz olguyla uğraşırken birileri algıyla uğraşıyordu. Depremin dördüncü, belinci günü yüzyılın felaketi filmini çektiler bile.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER