Cuma, Mayıs 24, 2024

Oya Berberoğlu: Bugünler de geçecek, er ya da geç adalet tecelli edecek

Tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun eşi Oya Berberoğlu, Bugünler de geçecek ve er ya da geç adalet tecelli edecek. Umarım hata düzeltilecek ve bayramdan sonra Enis mutlaka özgürlüğüne kavuşacak” dedi.

Birgün’den Mustafa Kömüş’e konuşan Oya Berberoğlu “Onun orada hukuksuz bir şekilde tutuklu olması ayrı bir üzüntü veriyor bana. Ama bugünler de geçecek ve er ya da geç adalet tecelli edecek. Ailecek ayrı kalmamız tabii kızımı da üzüyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Oya Berberoğlu’na ziyaret

Eşinin protestosunu sürdürdüğünü kaydeden Oya Berberoğlu, 1.5 aydır kendisiyle görüşemediklerini, sadece kirli çamaşırlarını aldıklarını ve temiz çamaşırlarını gönderdiklerini söyledi. Berberoğlu, “Ne vekil ziyareti ne avukatlarıyla görüşme ne de bizlerle görüşme var. Ama bayram vesilesiyle bayramlaşmaya cuma günü gideceğim. O zaman göreceğim kendisini. Bayramdan önce çıkmasını bekliyordum ama olmadı. Umarım bayramdan sonra Yargıtay 17. Ceza Dairesi bu hatalı kararı düzeltip Enis’i özgürlüğüne kavuşturur” diye konuştu.

“En son görüştüğüm gün Yargıtay’dan bir ret yanıtı almıştık” diyen Oya Berberoğlu “Ama sağlığı iyiydi. İlaçları kullanmamasına üzülüyorum. Sağlığının ve moralinin iyi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER