Cuma, Nisan 19, 2024

Ordu’da AK Parti ve MHP arasında encümen üyesi kavgası: Silahlar konuştu

Ordu’nun Korgan İlçesi’nden AK Parti ve MHP’li grup arasında encümen üyesi kavgası çıktığı ve AK Parti seçim ofisi önünde gerçekleşen kavgada silahların çekildiği iddia edildi. Olayda can kaybı ve yaralanma olmazken, Cumhur İttifakı’nın MHP’li encümen üyesi adayının evine ve ofisine kurşun yağdıran kişi ise olay yerinden kaçtığı ileri sürüldü.

İddialara göre, Ordu’nun Korgan İlçesi’nde 2 Mart Cumartesi günü AK Parti ve MHP üyeleri arasında kavga çıktı. 2 grup arasında çıkan kavganın encümen üyeleri belirleme sırasında çıktığı iddia edildi.

BirGün’de yer alan habere göre, AK Parti bir yöneticinin verdiği bilgiye göre olayın ilk başlangıcı 29 Şubat Perşembe günü gerçekleşti.

AK Parti’nin mevcut Belediye Başkanı ve yeni dönem Korgan adayı Tuncay Kiraz, Korgan’ın Abaz Mahallesi’ne seçim çalışmaları için ziyaretlerde bulundu.

Ziyaret öncesi MHP’den encümen üyesi listesinde yer alan Gürsel Kalaycı’nın da Abaz Mahallesi’ne geleceğini öğrenen ve Kalaycı ile siyasi ve ticari kavgaları olan bir grup belediye başkanı Kiraz’ı arayarak ‘Kalaycı’yı mahallemize getirmeyin’ dediği iddia edildi. Bu isteği geri çeviren AKP’li Belediye Başkanı Kiraz, Gürsel Kalaycı ile Abaz Mahallesi’ne gitti.

Belediye başkanının yanında darp edildi

İddiaya göre Kalaycı’nın mahalleye gelmesini istemeyen grup, Kalaycı’yı Kiraz’ın yanında darp etti ve yaraladı.

Daha sonra  Kalaycı’yı darp ederek yaralayan Y.B., Ö,B ve Ü.B. olay yerinden uzaklaştırıldı ve Kiraz’ın Abaz Mahallesi gezisi yarıda kaldı.

Olaydan iki gün sonra AK Parti binası önündeki seçim etkinliğinde darp edilen Kalaycı’nın oğlu babasını darp eden AK Partili üyelerden Y.B.’ye saldırarak kafasından yaraladı. Bunun üzerine olay yerinde bulunan ve Kalaycı’yı perşembe günü darp edenler arasında bulunan Y.B. silahını çıkararak Kalaycı’nın oğluna doğru silah doğrulttu. AK Parti’nin seçim ofisi önünde bulunanlar Y.B’nin elinden silahı aldı. AK Parti ve MHP’li gruplar arasındaki kavga bir süre devam etti. Daha sonra emniyet güçlerinin olaya müdahalesinin ardından taraflar karakola götürüldü. Her iki taraf da şikâyetçi olmayınca olayın üstü kapatıldı.

Silahlar çekildi

Aradan 3 saat geçtikten sonra bu kez AK Parti ilçe seçim ofisinde Kalaycı’nın oğlu tarafından başına aldığı darbeyle yaralanan Y.B.’nin küçük kardeşi Ö.B silahını alarak Gürsel Kalaycı’nın Yukarıpazar Mahallesi’nde bulunan evi ve atölyesine silahla ateş etti. Bunun üzerine evin penceresine çıkan Kalaycı’nın oğlu silahıyla Ö.B’ye karşılık verdi. Olay anında can kaybı ve yaralanma olmazken mermilerin isabet ettiği 2 araç inceleme için karakola götürüldü.

Kalaycı’nın evine ve atölyesine silah sıkan Ö.B. olay yerinden kaçtı. BirGün’ün emniyet kaynaklarından edindiği bilgiye göre Ö.B. henüz yakalanamadı. Olayın yaşandığı gün Ö.B’nin Fatsa bölgesine kaçma ihtimaline karşı güvenlik güçlerinin belli plakaları takibe aldığı öğrenildi.

AK Parti ve MHP arasında encümen üyesi kavgası

Kavganın asıl sebebinin ise AK Parti ve MHP arasında Korgan Belediyesi’nde belirlenecek encümen üye sayısındaki oran sebebiyle çıktığı öne sürüldü.

MHP’li Gürsel Kalaycı Cumhur İttifakı sıralarından 6. sıra encümen adayı olarak gösterilince uzun süredir AK Parti’de aktif siyaset yapan Y.B. kendilerinin aday gösterilmemesine tepki gösterdi. Daha önce Kalaycı ile alacak-verecek davası bulunan Y.B.’nin kavgayı bu sebeple başlattığı öne sürüldü.

Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’dan açıklama

Olayla ilgili BirGün’e konuşan AK Parti Korgan Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Korgan adayı Tuncay Kiraz, olayın alacak-verecek davası yüzünden yaşandığını belirterek, “Benim bu konuyla ilgili bir bağlantım yok. Hatta Gürsel Kalaycı’ya giderek geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Başka bir açıklamada bulunmak istemiyorum” dedi.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER