İktidar ve yakınlarının adete ‘arpalığa’ çevirdiği THY’de ekonomi yönetiminin ‘kamuda tasarruf’ iddiasına rağmen yapılan maaş zamları daha önce sosyal medyada gündeme gelse de bu rakamlar teyit edilememişti.

BirGün’den Mustafa Bildircin, THY’de yönetim kurulunun onayladığı maaş zamlarına ulaştı.

Kemal Türkler'in kızı Nilgün Türkler, DİSK'in anma törenine katılmadı Kemal Türkler'in kızı Nilgün Türkler, DİSK'in anma törenine katılmadı

Buna göre THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin aylık maaşı 1 milyon 820 bin TL olarak belirlendi. 'Genel müdür yardımcısı' pozisyonu için belirlenen aylık net maaşın 1 milyon 683 bin TL olduğu bildirildi.

Onlarca yönetici var

THY Yönetim Kurulu’nun da onayıyla kurumdaki ‘başkan’ pozisyonu için aylık net maaş 910 bin TL, ‘başkan yardımcısı’ içinse aylık net maaş 637 bin TL olarak belirlendi. Kurumdaki müdürler ise aylık 455 bin TL alacak.

Genel müdürlüğünü Bilal Ekşi’nin yaptığı THY'de, ‘genel müdür yardımcısı’ pozisyonunda sekiz kişi görev yapıyor. THY’de, ‘başkan’ sıfatıyla 41, ‘başkan yardımcısı’ sıfatıyla da 53 kişi çalışıyor.  Kurumdaki müdürlerin sayısı ise 100’lerle ifade ediliyor.

Editör: Haber Merkezi