Birgün’den Erk Acarer’in haberine göre, İstanbul Bahçelievler Erguvan İlkokulu Müdürü Yusuf Köse’nin oruç tutmayan öğretmenlere hakaret edip tehditler savurduğu ortaya çıktı. Okulda oruç tutmadığı için baskıya maruz kalan hamile öğretmenlerin de olduğu da iddia ediliyor.

Eğitim Bir Sen üyesi Yusuf Köse’nin, oruç tutmadıkları gerekçesiyle bebek bekleyen öğretmenlerle tartıştığı ve onları ağlattıkları da aktarılırken Köse’nin, oruç tutmayan öğretmenlere baskıyla yetinmediği ve onlara yemek yemeleri için oda açan görevlinin işine son verdiği de belirtildi.

DEVLET MEMURUNU ARAMAK YASAL DEĞİLMİŞ!

Acarer’in kurum içinden edindiği bilgileri kendisine sormak için telefonla aradığı Yenibosna Erguvan İlkokulu Müdürü Yusuf Köse’nin tepkileri ise bir hayli ilgi çekici. Köse, “Devlet memurunu bu şekilde aramanız yasal değil” diyerek kafasından tuhaf bir prosedür ortaya koydu.

GAZETECİYİ FİŞLEME HAKKINI NEREDEN ALIYOR?

Köse, Acarer’in ismini not ettiğini belirtip adeta bir fişleme vurgusu yapmaktan da geri durmadı. Kendisini sadece hakkındaki şikâyetler için aradıklarını ve konuyla ilgili bilgi almak istediklerini belirten Acarer’e Köse, “Daha üst makamlardan bilgi alacaksınız” diyerek telefonu yüzüne kapattı. İktidara yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir Sen’in üyesi olan okul müdürünün oğlunun da AKP Üsküdar Gençlik Kolları Başkanı Yunus Köse olduğu bilgiler arasında.