Cumartesi, Eylül 24, 2022

Netflix Türkiye’den ikinci zam

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki abonelik ücretlerine 1 yılda ikinci kez zam yaptı. Ücretler geçen yıla kıyasla yüzde 70 arttı.

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki abonelik ücretlerine 2022 yılında ikinci zammı yaptı.

Nisan 2022’de 37,99 TL olan Temel Plan, yeni zam ile birlikte 45,99 TL‘ye yükseldi. 57,99 TL olan Standart Plan ise 69,99 TL olarak güncellendi.

Ultra HD görüntü kalitesi sunan tek üyelik türü olan Özel Plan da 77,99 TL’den 93,99 TL‘ye çıktı.

Bugün güncellenen üyelik ücretleri, geçtiğimiz yıla göre yüzde 70,39 arttı.

Yeni üye olacak kullanıcılar için yeni ücretlerin geçerli olacağını duyuran Netflix, mevcut üyelerin tümü içinse bu değişikliğin aşamalı olarak sunulacağını açıkladı.

Plan değişikliği yapmayan mevcut üyeler için ise aşamalı şekilde değişikliğin uygulanacağı, mevcut üyelere, üyelikleri güncellenmeden 30 gün önce bir mail gönderileceği kaydedildi.

Netflix Türkiye, bir önceki zam sonrası yaptığı açıklamada “Hem içerik sayımız her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan kısa bir süre önce Netflix’in, aynı evde yaşamayıp aynı hesabı paylaşan kullanıcıları engellemeye çalışacağına dönük haberler basına sızmıştı. Haberlerde, Netflix’in bu plan doğrultusunda bazı ülkelerde testler uyguladığı bilgisi yer almıştı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
50,352TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER