Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ahaber canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı.

Tuna’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Göreve geldiğimizde vatandaşlarımızın en çok talep ettiği şey altyapı ve ulaşımdır. Alt ve üst geçit çalışmalarımızı tamamladık. Bunlar trafikte biraz rahatlama getirdi. Ciddi anlamda yapmamız gereken başka çalışmalar da bulunuyor. Yine ulaşımda raylı sistemin artması yönünde proje çalışmalarımız Cumhurbaşkanımızın da bilgiler dahilinde genişliyor.

Su faturalarının olabildiği kadar ucuz olmasını istiyoruz. Biz bu sene ulaşımda zam yapmadık. Su fiyatlarında indirim yapmıştık. Yine su fiyatlarında indirim çalışmalarımız elbette olacak. Kanalizasyon vb çalışmalarımızı tamamladıktan sonra elbette su fiyatlarında da indirim gerçekleşecek.

BELEDİYE OLARAK İHALE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Mamak bölgesinde kentsel dönüşüm açısından uzun zamandır bir problem bulunuyordu. Göreve geldiğim günden itibaren Mamak Belediyemizle beraber önemli çalışmalarda bulunduk. Kat karşılığı ihaleler gerçekleştirdik. Bunlara çok fazla talep olmadı bu yüzden önümüzdeki günlerde orada belediye olarak ihale gerçekleştireceğiz.

GÖLBAŞI’NDAN İMRAHOR VADİSİ’NE KADAR…

Kanal Ankara projesinin tüm çalışmalarını tamamladık.  Gölbaşı’ndan  İmrahor Vadisi’ne kadar olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla da görüştük bu projeyi. Ankara için büyük bir merkez olacak. Şehir merkezinde Millet Bahçesi projemiz de bulunuyor. Eryaman Stadı için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 1 ay içerisinde muhtemelen futbol oynanabilecek bir duruma gelecek. Biz bunu Spor Bakanlığımıza devrediyoruz. Stadın kapasitesi 22.000 olacak.

Ankara Park için ihaleye çıkarken hem hayvanat bahçesi hem de Anka Park için ihaleye çıkacaktık. Hayvanat projesi için teklif almadık fakat Anka Park için teklifimizi aldık.