Cumartesi, Mayıs 21, 2022

Murat Yetkin: AKP’de tasfiye kapıda

Gazeteci Murat Yetkin, 21 Mayıs’taki AKP olağanüstü genel kuruluna dikkat çekerek tasfiyenin kapıda olduğunu ve bu tasfiyenin sadece bununla da kalmayacağını öne sürdü.

Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı konuşmanın detaylarını mercek altına aldığı “Erdoğan AK Parti’den başlıyor: Tasfiye kapıda” başlıklı yazısında çarpıcı tespitlere yer veriyor.

“Bu yeniden yapılandırma işleminin başlayacak olmasını Erdoğan’ın, ‘Bu pazar günü yapacağımız partimizin büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız’ cümlesinden anlayabiliyoruz” diyen Yetkin, şöyle devam etti:

“Bu cümle epey bir süredir Ankara siyaset kulislerinde konuşulan bölük pörçük pek çok bilgiyi bir araya getirip anlam kazandıran bir özet aslında. Nasıl 16 Nisan referandumu bütün yürütme gücünü cumhurbaşkanında toplayarak onu Meclis ve yargı üzerinde ek yetkilerle donattıysa, bu ikinci aşama da o yetkileri kullanacak düzenek ve kadroları oluşturmaya hizmet edecek. Erdoğan artık partide, Meclis’te, hükümette ve cumhurbaşkanlığında gözünü siyasete kendisiyle açmış, kendisinden önce başka hiçbir siyasiye lider dememiş, yapmak istediği değişimleri fazla sorgulamadan şevkle uygulayacak yeni bir siyasetçi kuşağıyla çalışmak istiyor; işin aslı bu…”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
46,688TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER