Cuma, Nisan 19, 2024

Murat Kurum’un sosyal medya reklamları, İsrailli şirket aracılığıyla yayınlanıyor

AK Parti’nin İstanbul adayı Murat Kurum’un sosyal medya reklamları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘terör devleti’ diyerek yüklendiği İsrail’de kurulan Total Media’nın sağladığı panel üzerinden yayınlanıyor.

Hamas’ın saldırısı sonrası İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı işgal harekatının üstünden dört aydan fazla geçti. Bu süre zarfında AK Parti, tüm çağrılara rağmen İsrail’le siyasi ve ticari ilişkileri devam ettirdi.

Ancak söylem düzeyindeyse tepki, ‘doruklara’ ulaştı. Hatta Erdoğan, İsrail’i ‘terör devleti’ ilan etti. İktidar İsrail karşıtı mitingler düzenleyerek yerel seçimlere giderken bu konu üzerinden destek kazanmaya çalıştı. Muhalefet de iktidarı ‘ikiyüzlü’ bir politika sürdürmekle eleştirdi.

Böylesine bir ortamda AK Parti’nin İstanbul adayı Murat Kurum‘un sosyal medya reklamlarının İsrail merkezli Total Media’nın sağladığı panel tarafından yayınlandığı ortaya çıktı.

Kurum’un YouTube reklam merkezine bakıldığında reklam veren olarak Total Media’nın çıktığı görülüyor. Diğer yandan AK Parti’nin Ankara, Samsun, Antalya adaylarının da aynı şirketle çalıştığı iddia edildi.

İsrail’de ‘Oraki’ adıyla da bulunan şirketin merkezi de bu ülkede.

Şirketin kurucusu Amitai Tafla’nın sosyal medyada İsrail’in Filistin politikasına ve söylemine destek verdiği görülüyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER