Çarşamba, Nisan 17, 2024

Murat Kurum sansürü düzeltmeye girişti

AK Parti’nin İstanbul adayı Murat Kurum, Habertürk’te kendisine özel düzenlenen programdaki sansürü program sonrası çektiği videoyla düzeltmeye çalıştı.

Dün gece Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu programda Murat Kurum’un kampanyası için müzisyen Orhan Gencebay ve yazar Aslı Şafak’la özel canlı bölüm düzenlenmişti.

Gençlerin de katıldığı programda sona doğru bir katılımcı Murat Kurum’a seçimi kazanması halinde Filistin ve Gazze için ne yapacağını sormak istemişti.

Konuk sorusunu tamamlamadan, arkadaki bir kişiden “Bu olmaz, alabilir miyim mikrofonu” sesi yükseldi ve sorunun sorulmasına izin verilmemişti.

Sunucu Ersoy’un “Hemen verebilir misin mikrofonu lütfen” diye araya girmesinin ardından konuk mikrofonu başka bir katılımcıya verdi ve Murat Kurum’a “Aile Whatsapp grubunuz var mı” diye sorulmuştu.

Mehmet Akif Ersoy da bu ‘soru’ karşısında rahatlamıştı: “Heh bize bunlarla gelin ya!”

Programdan sonra söz konusu katılımcıyla bir video çekerek soruyu cevaplayan Kurum, Twitter’dan şunları yazdı: “Canlı yayın sırasında bir genç kardeşimiz istediği soruyu soramadı. Program sonrasında, kardeşimizle görüştüm. Sorusunu sordu, ben de cevapladım. Gençler soracak, biz cevaplayacağız.”

Ne olmuştu?

Murat Kurum, 1 Mart’taki bir konuşmasında şunları demişti: “31 Mart’ta Gazze’deki mazlumlar sevinecek, Gazze’de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek. Gazze’nin özgürlüğü için, İBB olarak Gazze’ye yapacağımız yardımlar için 31 Mart’ta milletimiz gerçek belediyecilikten yana tavrını koyacaktır.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kurum’un bu sözlerine “Bu kadar insanların aklını alaya alan bir belediye başkan adayı, hiçbir seçim bölgesinde yoktur” diye tepki göstermişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Kurum’u 5 Mart’taki Gazze’ye gönderecekleri yardım TIR’larının etkinliğine davet etmişti.

İsrail’le ticaret

İktidar, geçtiğimiz kasımda Gazze’ye başlattığı saldırılar nedeniyle İsrail’e sert eleştiriler yöneltse de aynı durum ticarette geçerli değil.

Gazeteci Metin Cihan, deniz yoluyla İsrail’le ticaretin devam ettiğini hatta ihracatçıların arasında Burak Erdoğan ve Erkam Yıldırım gibi isimlerin ve bazı AK Parti yöneticilerinin de olduğunu tespit etmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Şubat’taki Sakarya’daki mitinginde açılan ‘İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın’ diye yazılı pankart görevliler tarafından apar topar kaldırılmıştı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER