Salı, Nisan 16, 2024

Murat Kurum: 31 Mart’ta Ahıska Türkleri sevinecek

AK Parti’nin İstanbul adayı Murat Kurum, “Seçim sadece İstanbul’u ilgilendiren bir seçim değil. Balkanlar sevinecek, Gazze sevinecek. Ahıska Türkleri sevinecek” dedi.

Kurum, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen ‘gençlik kolları vefa sahuru’nda konuştu.

İstanbul’un ‘Türkiye ve dünyada önemli bir yere sahip olduğunu’ söyleyen Kurum, şunları dedi: “Seçim sadece İstanbul’u ilgilendiren bir seçim değil. Balkanlar sevinecek, Gazze sevinecek. Ahıska Türkleri sevinecek. Tüm mazlumlar sevinecek. Çünkü İstanbul sadece 81 ili ilgilendiren bir şehir değil. İstanbul tüm dünyayı ilgilendiren bir şehir. İstanbul’daki deprem riskinin ortadan kaldırılması bizim milli güvenlik meselemiz, beka meselemiz. O yüzden bu çalışmaları yapmak zorundayız. Geleceğimize, çocuklarımıza bu kutlu şehri emanet etmek durumundayız.” 

Ne olmuştu?

Murat Kurum, 1 Mart’taki bir konuşmasında şunları demişti: “31 Mart’ta Gazze’deki mazlumlar sevinecek, Gazze’de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek. Gazze’nin özgürlüğü için, İBB olarak Gazze’ye yapacağımız yardımlar için 31 Mart’ta milletimiz gerçek belediyecilikten yana tavrını koyacaktır.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kurum’un bu sözlerine “Bu kadar insanların aklını alaya alan bir belediye başkan adayı, hiçbir seçim bölgesinde yoktur” diye tepki göstermişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Kurum’u 5 Mart’taki Gazze’ye gönderecekleri yardım TIR’larının etkinliğine davet etmişti.

İsrail’le ticaret

İktidar, geçtiğimiz kasımda Gazze’ye başlattığı saldırılar nedeniyle İsrail’e sert eleştiriler yöneltse de aynı durum ticarette geçerli değil.

Gazeteci Metin Cihan, deniz yoluyla İsrail’le ticaretin devam ettiğini hatta ihracatçıların arasında Burak Erdoğan ve Erkam Yıldırım gibi isimlerin ve bazı AK Parti yöneticilerinin de olduğunu tespit etmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Şubat’taki Sakarya’daki mitinginde açılan ‘İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın’ diye yazılı pankart görevliler tarafından apar topar kaldırılmıştı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER