Cuma, Mayıs 24, 2024

Muharrem İnce: 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlere 500 lira vereceğiz

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı seçildiğinde 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlere 500 lira vereceğini söyledi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Çarşamba günü Selahattin Demirtaş’ı hapishanede ziyaret edeceğini söyledi.

İnce, şöyle konuştu:

“Sayın Erdoğan, saraya davet ederse saraya, parti merkezine davet ederse parti merkezine gideceğim. Siyasette dile değiştireceğim. Huzur ve mutluluğu konuşacağız. Bizim derdimiz Sayın Erdoğan’ı indirmek değil, bozuk düzeni değiştirmek. Bozuk düzeni değiştirmek için adayım. Medya susmuş, iş dünyası korkmuş. Medya ve iş dünyasından zerre kadar umudum yok. Benim umudum millette. Bu devrimi millet gerçekleştirecek.

Siyasette uzay madenciliği tartışacağız. Cumhurbaşkanı meydanlarda bunu konuşacak. Hurafeler tartışılmayacak, kuvantum diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Önümüzdeki günlerde Türkiye için hayallerimi anlatacağım.

Sayın Erdoğan diyor ki ‘muassır medenniyet seviyesini aşacağız’. Sayın Erdoğan sizinle ve diğer adaylarla televizyonda tartışalım. Türkiye ile ilgili konuları tartışalım.
Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bin lira verilecek mi? Kutluyorum. Benim derdim gençler. Cumhurbaşkanı olduğumda ilk müjdemi veriyorum. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlere 500 lira vereceğiz. Saray’ı 6 ay süreyle halka açacağım. Sonra kapatacağım. Oradan elde edeceğim tasarrufla gençlere para vereceğim. Cumhurbaşkanına hakaret maddesini kaldıracağım. Eleştirirse eleştirir, kimseye dava açmayacağım. Ben yurdumun insanlarına kızmayacağım, hakaret etmeyeceğim.”

İnce: Ben rakibimin bir kolunu bağlayarak güreş tutmam, güreş mertçe, yiğitçe olacak

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER