Salı, Nisan 23, 2024

Moskova saldırganlarından birinin Fatih’te çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı

RIA Novosti haber ajansı, Moskova’daki saldırının tutuklanan dört zanlısından birinin, geçen ay İstanbul’dan fotoğraf paylaştığını yazdı. Habere göre, Fariduni Şamsidin 23 Şubat günü Fatih Cami ve çevresinden paylaşımlar yaptı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da en az 137 kişinin öldürüldüğü saldırının zanlılarından birinin 4 Mart günü Türkiye’den uçtuğunu söylediği iddiasının yankıları sürerken, dün tutuklananlardan 25 yaşındaki Fariduni Şamsidin’in 23 Şubat’ta İstanbul’dan fotoğraflar paylaştığı ortaya çıktı.

Rus devlet haber ajansı RIA Novosti, Şamsidin’in bu tarihte paylaştığı karelerde Fatih Cami’nin görüldüğünü yazdı.

Artı Gerçek’in RIA Novosti’ye dayandırdığı haberinde göre, zanlının 23 Şubat’ta Rusya’da yasaklı olan Instagram üzerinden paylaştığı sekiz karenin neredeyse tamamında lokasyon olarak “Aksaray İstanbul” işaretlendi.

Paylaşımlarda Fariduni’nin serpme kahvaltı yaptığı, Fatih Cami’nin içinden de poz verdiği görülüyor.

Şamsidin, dün tutuklandığı mahkemede 1998’de Tacikistan’da doğduğunu ve sekiz aylık bir çocuğu olduğunu söyledi. Şamsidin, Podolsk’ta bir parke fabrikasında çalıştığını ve ikametinin Krasnogorsk’ta olduğunu belirtti.

CHP Fatih adayı Polat tehlikeye dikkat çekmişti

Terör saldırısını gerçekleştirenler arasında Tacikistan uyruklu birinin de olması ve aynı kişinin Türkiye’den Rusya’ya geçtiğini itiraf etmesi sonra gözler Türkiye’de yaşayan Tacikistanlılara çevrilmişti.

CHP Fatih Belediyesi Başkan Adayı Mahir Polat,  ilçede yaşayan Tacikistanlı uyruklu insanların yoğunluğa daha önce dikkat çektiğini belirterek, uyarılarının ne kadar haklı olduğunu ifade etmişti.

Polat, “Fatih’te Tacikistan uyruklu, geçmişi karanlık insanların varlığına aylardır dikkat çekiyorum. Dün Rusya’da yaşanan olaylar uzun süredir uyardığım konuda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Evet, can alıcı konuya tekrar gelelim, tüm hükümet yetkililerine ve mevcut Fatih Belediye Başkanına soruyorum, kaygılı Fatihliler adına da cevap bekliyorum” diyerek, Fatih’te kaç kaçak Tacikistanlı olduğunu sormuştu.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER