Türkiye A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Çeyrek Finali'ndeki rakibi Hollanda'ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda ettiği müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe, Cenk Tosun'u duyurdu Fenerbahçe, Cenk Tosun'u duyurdu

Vincenzo Montella, "Kendinizi sonraki turnuvalarda da takımın başında görüyor musunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Bir sonraki turnuva Eylül ayındaki Uluslar Ligi. Bizim ilk hedefimiz o turnuva. Daha sonra dinlenme şansımız olacak. Önümüze yeni hedefler koyacağız. Uluslar Ligi'nde A Ligi'ne girmek istiyoruz ve Dünya Kupası elemelerini geçmek istiyoruz. Neden devam etme düşüncem olmasın. Burada çalışmaktan büyük keyif alıyorum. Takımımla gurur duyuyorum. Çünkü çoğu çok genç oyuncular. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplamak isterim." 

Pişmanlık duymuyor

Turnuvada tüm oyuncularının kalpten oynadığını vurgulayan Montella, şunları söyledi: "Şu an belki de yapılması gereken şey, yolunda giden şeylerin altını çizmek. Ben pişmanlık duymuyorum. Oyuncularımın da pişmanlık duymaması gerekir. Tabii hayal kırıklığı yaşadık. Çünkü daha fazlasını hak ediyorduk. Şampiyonada 3 maç kazandık ve Türk rekorunu egale ettik. Artık geleceğe daha güvenle ve daha net şekilde bakıyorum."

Kaynak: igf