Milli Savunma Bakanı Akar’dan Suriye’nin Hatay açıklamasına yanıt: “Sarhoş narasından farkı yok”

Suriye Meclisi’nin “Hatay’ı geri almak için her şeyi yapacağız” açıklamasına tepki gösteren Hulusi Akar, “Bu açıklamaların sarhoş narası, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok” dedi.

Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay’daki inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla video konferans yoluyla bir araya geldiği toplantıda, sahadaki son duruma ilişkin bilgi alan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cumhuriyet tarihinin en yoğun dönemini yaşadığını söyledi.

“Yeni terörle mücadele konsepti kapsamında terörist neredeyse hedefimiz orası” diyen Akar, “En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar faaliyetlerimiz devam edecek. Biz bütün komşularımızın hudutlarına saygılıyız. Bizim yaptığımız şey hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğidir” ifadelerini kullandı.

Suriye Meclisi’nin, Hatay’ın Türkiye’ye katılmasının 82’nci yılında “Hatay’ı geri almak için her şeyi yapacağız” açıklamasına tepki gösteren Hulusi Akar, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Hatay ilimizle alakalı pervasız, anlamsız bir takım açıklamalar duyuyoruz. Kendini bilmezlerin yaptığı birtakım açıklamalar var. Bu tür açıklamaların sarhoş narası, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok, bunun hiçbir değeri, kıymetiharbiyesi yok. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ancak bizim toprağımızda gözü olanların da gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
43,592TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER