Fransa'da ikinci tur seçimleri: Aşırı sağ hezimete uğradı, zafer sol ittifakın Fransa'da ikinci tur seçimleri: Aşırı sağ hezimete uğradı, zafer sol ittifakın

Eski Ülkü Ocakları Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in "Hiçbir ismi pas geçmeden anlatacağım. "Sinan bu tehditler başladığında bana ‘İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın, Ahmet Yiğit Yıldırım ile Olcay Kılavuz’a talimat vermiş ve beni öldürmek için kapı kapı gezip kiralık katil arıyorlarmış dedi" sözlerine MHP’li İzzet Ulvi Yönter’den RT ile geldi.

Yönter, tv100 yazarı Hacer Haniç’in Ayşe Ateş’in açıklamasına yanıt niteliğindeki paylaşımını RT (yeniden paylaşma) yapması dikkat çekti.

Haniç, paylaşımında “Böyle bir hak arayışı olmaz. Adalet siyasi parti genel merkezlerinde, ekran önlerinde aranmaz. Anlaşıldığı üzere Ayşe Ateş'in maksadı hakikati ortaya çıkarmak değil MHP ve Ülkü Ocakları yöneticilerini hedefe koymak. Ayşe Ateş kendini mahkeme yerine koyuyor, yönlerdirme yapıyor. Ayşe Ateş şüpheleri üzerine çekiyor...” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Haniç’in paylaşımını yeniden paylaşması ile Ateş’in iddialarına yanıt verdi.

Ayşe Ateş ne demişti?

Ayşe Ateş, duruşmanın bugünkü oturumunda verdiği beyanda şunları söylemişti: “Sinan bu tehditler başladığında bana ‘Ayşe, İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın, Ahmet Yiğit Yıldırım ile Olcay Kılavuz’a talimat vermiş ve beni öldürmek için kapı kapı gezip kiralık katil arıyorlarmış." 

Editör: Haber Merkezi