Pazar, Ocak 29, 2023

MHP’li Semih Yalçın’dan AKP Sözcüsü Çelik’e: Kırmızı çizgimiz, Devlet Bahçeli’dir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın af konusuna ilişkin açıklamaları ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin değerlendirmelerine ilişkin yorumuna yönelik açıklamalarda bulundu.

“Sayın Cumhurbaşkanının af konusundaki son beyanlarına MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından Twitter üzerinden karşılık verilmesi üzerine Ak Parti Sözcüsü Çelik, alelacele bir basın toplantısı düzenleyerek ortaya çıkan şüphe ve belirsizliği gidermeye çalışmıştır” diyen Yalçın, Çelik’in açıklamalarının yeni bir tartışmanın kapısını araladığını belirtti.

Twitter üzerinden açıklama yapan Yalçın, “Sayın Devlet Bahçeli’nin Twitter’dan yaptığı son açıklama, sellemehüsselam yazılmamış, laf olsun diye kaleme alınmamıştır. Sayın Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya cevap mahiyetindedir. Twitter’da yer alan cümlelerinde de Sayın Erdoğan’ın şahsını hedef alan bir ifade kullanılmamış, doğrudan kendisinin sarf ettiği sözler analiz edilmek suretiyle cevap verilmiştir. Sayın Genel Başkanımızın sözleri, Sayın Cumhurbaşkanı’nın bizatihi şahsına yönelik olmayıp söylediği iddia edilen sözlerine ve ifadelerinedir. MHP’nin değerlendirmeleri, işte bu doğrultuda net bir siyasi tavrın ortaya çıkmasını temin etmek üzere kamuoyuna yansıtılmıştır” ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü’nden Bahçeli’ye uyarı: Bunların tekrarlanmamasını istiyoruz

Yalçın, “AK Parti sözcüsünün, ‘Sayın Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı ifadeler siyasi nezaket, nezahet ve yüklenen sorumluluğa uygun bir yaklaşım olmamıştır’ şeklindeki ifadelerini şiddetle reddederiz. Bu ülkede hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkamaz. Sayın genel başkanımızın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına gösterdiği saygı milletimizin malumudur. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın ittifak ve af konusundaki açıklamalarıyla parti sözcülerinin beyanları arasındaki belirgin sezgi, seviye ve anlayış farkı partimizce görmezden gelinmemiştir” yorumunu yaptı.

Yalçın, Çelik’in “Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti’nin kırmızıçizgisidir” sözlerine ilişkin olarak ise, “MHP’nin kırmızı çizgisinin, Milliyetçi Hareketin lideri Devlet Bahçeli olduğunu hatırlatmak şeklinde olacaktır” dedi.

MHP’li Enginyurt’tan AKP’ye: Sevsinler böyle ittifakı

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
53,797TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER