Cuma, Haziran 2, 2023

MHP Lideri Bahçeli: “Sokağa dökülseniz ne yazar, dökülmeseniz ne çıkar”

MHP Lideri Devlet Bahçeli “sokağa çıkma” tartışmalarına ilişkin olarak, “Barışçıl protestolar diyerek neyin hazırlığını yapıyorsunuz? Türkiye’den Kazakistan çıkarmayı mı planlıyorsunuz? CHP Genel Başkanı bağ bağışlar gibi ‘sokağa çıkmayacağız’ diyor. Sokağa dökülseniz ne yazar, dökülmeseniz ne çıkar” dedi. Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak da “Sayın Kılıçdaroğlu safi rüzgarsın, bilmediğin sularda yüzersen dibi boylarsın. Milliyetçiliğin alanına fazla girmekten kaçınmalısın” ifadesini kullandı.

Bahçeli, MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 16.Dönem Sertifika Töreninde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

– Her kim tarihimizi hor görüyorsa, geleceğe karamsarlık besliyorsa ona karşı uyanık olunuz. Bu tipler bizden görünebilir ama hakikatte bizden değildirler. Çıkardıklarının ikmali için takmadıkları maske yoktur. Rant için girmedikleri kılık yoktur. İstismar etmedikleri değer yoktur. Gül bahçemizi güz mevsimine çevirmek için siyaset sahnesini ringe çevirirler, üst üste yumruk alırlar. Göremezler, ikrar ve itiraf edemezler. Kurnazlık yaptıklarını zannederler.

– Varlığımızdan rahatsız olanlar faaldir. Kimse sabrımızı yanlış yorumlamamalıdır. Çalışmanın erdemiyle, birliğin ve kardeşliğin direnciyle inanıyorum ki her müşkülü aşacağız.

– Enflasyon mühimmatı ile ülkemizi yaylım ateşine tutan sorumsuzlar ne insanımızı tanırlar ne ekonomiden anlarlar. Bizim bir toplum hayatımız, bir inanç hayatımız, akıp giden sosyal ve milli hayatımız vardır ve sınıflandırılması varlığımıza kast etmektedir. Akıl herkeste vardır ancak esas olan akletmektir, basiret sahip olmaktır. Bunlardan mahrum siyasi mekanizmanın Türkiye’ye sağlayacağı hiçbir şey yoktur.

– Milli ve manevi gerçeklerimize hazır reçetelerle çareler aradık, zaman zaman bulduğumuzu zannettik. Bir zamanlar batıya ihtiyacımız yoktu, bir süre sonra batısız bir şey düşünemez hale geldik. Ruh kökümüzden kopuk bir ekonomik sistem, milli dokumuzla ters düşmüş, modernizm akımları onyıllar boyunca patinaj yaptırmıştır. Türk milleti kozasından çıkmayı başardı, kabuğun içindeki özünü çıkarmayı bildi. Küresel emperyalizm için hamdolsun deniz bitmiştir. Türk istiklali Cumhur İttifakı ile ayağa kalkmıştır. Bu çevrelerin tahammülsüzlükleri, sinir nöbeti geçirip üzerimize gelmeleri bu yüzdendir. İhanet ve işgal heveslerini kursaklarda bıraka bıraka milletimizin mazisi bir güneş gibi doğmuştur.

– Sessiz durmayacağız, alayının karşısında duracağız. Siyaset eğer ihanete çanak tutarsa, gerçek manasından soyutlanır, ülkenin güvenlik sistemine mayın döşeyen tehlikeli hale dönüşecektir. Siyaset yoksa savaş söz konusudur. Demokrasiyi ağızlarından düşürmeyen, utanç duvarı gibi meydanda olan lekeli yüzlere bakınız. Milletin iradesine karşı hazımsız ve saygısızdır. 70’ine merdiven dayayan bir akademisyen, hükümeti erken seçime zorlamanın yollarından bahsediyor. Seçimlerin normal zamanını beklemekten imtina ediyor. Barışçıl protesto ile kastedilen nedir? Barış kavramının iç yüzü nasıl yorumlanmalıdır? PKK barış diyor, HDP barış çığlığı atıyor, çürük aydınlar, kiralık siyasetçiler barış türküsü tutturmuş. Esir olmuş bir vicdanla özgürlükten ne anladığınızı açıklayın da bilelim. Milletin iradesine karşı çıkmak hukuksuzluk değil mi? Demirtaş teröristtir, CHP Genel Başkanı neden cezaevinde olduğunu soruyor. Hain olduğu için, suçlu olduğu için, teröre yardım ve yataklık yaptığı için. Barışçıl protestolar diyerek neyin hazırlığını yapıyorsunuz? Türkiye’den Kazakistan çıkarmayı mı planlıyorsunuz?

– Bizim nazarımızda millete dayanmayan hangi ilişki ağı varsa gayrimeşrudur. Milli mücadelenin başarısı bile millete dayanmasıdır. CHP yönetimi siyaseti millet dışı aktörlere göre kurgulamış, bu suretle taşeronlaşmış yani zillete dönüşmüştür. Kılıçdaroğlu bizim milliyetçi diye ortada olmamızdan hoşlanmıyormuş. Kendisi birilerini memnun etmek üzere siyaset yapıyor, yine çuvallıyor. Kılıçdaroğlu korkusundan Türk Lirası diyemiyor, karşımızda milliyetçilikten bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu safi rüzgarsın, bilmediğin sularda yüzersen dibi boylarsın. Milliyetçiliğin alanına fazla girmekten kaçınmalısın. Aksi halde PKK’dan ihtarname almaktan kaçamazsın.

-Demokrasi düşmanları demokrat rolü oynuyor. Milletimize kefen biçenler haktan, hukuktan bahsediyor. CHP Genel Başkanı bağ bağışlar gibi “sokağa çıkmayacağız” diyor. Sokağa dökülseniz ne yazar, dökülmeseniz ne çıkar. Sandık diyorsanız 2023 Haziran ayını bekleyeceksiniz.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
58,096TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER