MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemela Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü hakkında açıklama yaptı. Akşener, Kılıçdaroğlu için “Allah gücünü arttırsın, Allah yardımcısı olsun” dedi.

Meral Akşener’den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek geldi. Meral Akşener, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a ’adalet’ yürüyüşü başlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için açıklama yaptı.

“ALLAH GÜCÜNÜ ARTIRSIN, ALLAH YARDIMCISI OLSUN”

Hürriyet’te yer alan habere göre Akşener, Bursa Merinos Kongre ve Kültür Merkezindeki Hayat lokantasında düzenlenen iftar programına katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ’adelet’ yürüyüşüne değinen Akşener, ”Kılıçdaroğlu,CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun hapse mahkum edilmesiyle ilgili bir adalet yürüyüşü başlattı. Allah gücünü arttırsın, Allah yardımcısı olsun. Bu eylemin biçimini destekliyorum. Çünkü provakasyon yok. Ne yaparsa kendine yapıyor. İnşallah Hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

“SAYIN BAHÇELİ İÇİN HİÇ SIZLAMIYOR MU?”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin referandum kararını ve politikalarını eleştirerek, “Şehitlerimize baktığımızda hepsinin sosyal medyasında bozkurt işareti var. Referandumdan sonra terörün biteceği söylenmişti. Referandumun ardından bugüne kadar 63 şehidimiz var. Bu günlerin sorumlusu Sayın Bahçeli’dir. Sayın Bahçeli, için hiç sızlamıyor mu?, Türkiye’yi getirdiğiniz yerden hiç üzüntü duymuyor musunuz” dedi.

YENİ BİR OLUŞUM MESAJI

Meral Akşener konuşmasında arkadaşlarının yüzde 90’ının yeni bir oluşmdan yana olduğunu ifade etti. Akşener ” “1200 arkadaşımla uzun süren görüşmeler yaptık. 20 Haziran’da görülecek davanın sonucu ne olursa olsun, bu ülkeyi kurdun kuşun eline bırakmayacağız, arkadaşlarımın yüzde 90’ı yeni bir oluşum kurulmasından yana” dedi.