Meral Akşener, yeni parti çalışmalarını hızlandırdıklarını ve erkene aldıklarını açıkladı. Bursa’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, hummalı bir çalışmanın içerisinde bulunduklarını dile getirdi.

Akşener, yeni partinin kuruluşu için tarih verdi.  26 Ekim’e kadar sürecek olan uyum yasalarının tamamlanmasını beklemeyi planladıklarını, partinin Kasım başında kuruluşunun açıklanması niyetinde olduklarını açıkladı.

ÖZDAĞ VE AYDIN DA YENİ PARTİDE

MHP’den ihraç edilen muhaliflerin artık yeni bir merkez oluşturma kararı aldığını dile getiren Akşener, “Ümit Özdağ hocamla beraber yürüme kararı aldık. Koray Aydın bakanımızla da istişareler neticesinde bir yola doğru girmiş durumdayız. Bizim bu oluşumu hayata geçirme ile ilgili kararımız kesinleşmişti. Bunlar ilgili çalışmalar başlatmıştık fakat yepyeni ve bizim karşı olduğumuz bir cumhurbaşkanlığı düzenine geçiliyor. Sonuç itibarıyla fiili bir durum.Uyum yasalarının 26 Ekim’e kadar çıkması gerekiyor. Onu bekleyip, biz bu çalışmaları yapıp oluşumu Kasım ayında açıklamak gibi bir kararımız vardı” dedi.

FETÖ’nün gelecek için kendi taraftarlarına umut vermeye çalıştığını ifade eden Akşener, “İçişleri Bakanlığı yaptım bu örgütlenmelerle mücadele etmiş bir insanım bu şaibelere soru işaretlerine meydan vermemek üzere biz mümkün olduğunca erkene aldık parti kurma çalışmalarını” diye konuştu.

ERKEN SEÇİM BEKLEMİYORUZ

Akşener, erken seçim tartışmaları için ise “Keşke olsa ama beklemiyoruz. Eğer Ak Parti’nin bugüne kadarki reflekslerini okuyan bir siyasetçi olduğumu düşünürsek en erken seçim 2018 Mayıs ayında olur. Bu benim öngörümdür ama Ak Parti tanıyan birisi olarak öngörümdür. Bu seçim ise Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler olur”  açıklamasında bulundu.