Melih Gökçek’in Ankapark’ta hala yapım aşamasında olan ‘kedili havuz’ için 2 milyon lira harcadığı ortaya çıktı. 

Ankara’da yapımı yıllardır süren ‘eğlence parkı’ Ankapark, usülsüz olduğu ortaya çıkan planı ve Gökçek’in astronomik harcamalarıyla gündeme geliyor. Gökçek son olarak Ankapark’ta yaptırdığı oyuncak trende havada asılı kalmıştı.

MELİH GÖKÇEK KENDİ YAPTIRDIĞI TRENDE MAHSUR KALDI

Ankapark’taki ‘kedili havuz’ harcamasını ise, Mimarlar Odası Ankara Şubesi gündeme getirdi. Sözcü’den Yavuz Alatan’ın haberine göre, kedili havuz’un maliyeti 1335 işçinin maaşına denk geliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan; “Ankapark’taki malzemelerde yanıcı madde olduğunu da savunarak, “Bir çakmakla yanacak malzeme, bir izmaritle ortalığı yangın yerine çevirecek malzeme kullanılıyor. Uygulamanın büyük bölümü teknik şartnameye uymuyor” dedi ve şunları söyledi:
“Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Ankapark’ta, Roller Coaster’da asılı kaldı. Park bölgesi zemini çok yumuşak ve burası tarım arazisi. Bu durumu bilimsel olarak mahkemelere sunduk açtığımız davaları da kazandık. Bilimle değil de fantezileriyle hareket eden Belediye Başkanı’nın Ankapark’ta asılı kalması içler acısı bir durum. Ankapark’taki eğlence ve gokart çadırı kaplamaları ile maskotlarda poliüretan dolgu malzemesiyle yapılan 0.5 mm’lik polyester ve strafor kullanmış. Bu materyallar yanıcıdır. Çocukların gezeceği yerlerde ve oyuncaklarda yanıcı madde kullanılmış. Paramız heba ediliyor.”

MİMARLAR ODASI: GÖKÇEK’İN KİŞİSEL ZEVKİ ANKAPARK 1,5 MİLYAR TL