Cumartesi, Haziran 22, 2024

Mehmet Şimşek, ‘kapsamlı paket’ açıklayacak: Kamu harcamaları ‘dondurulacak’

PolitikYol Özel

[email protected]

PolitikYol’un edindiği bilgilere göre Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önümüzdeki günlerde ‘kapsamlı paket’ açıklayacak. Paketle birlikte kamu harcamaları ‘dondurulacak’, asgari kurumlar vergisi gelecek.

Buna göre dün özel sektör temsilcileriyle İstanbul Çırağan Sarayı’nda toplantı yapan Şimşek, pazartesi açıklanması beklenen ‘paket’le beraber kamu harcamalarının ‘dondurulacağını’ söyledi.

Bakan ayrıca, Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD) standardında asgari kurumlar vergisi geleceğini açıkladı. Şimşek, vergi muafiyetlerinin de kalkacağını öne sürdü.

Şimşek, kesilecek çoğu harcamanın zorunlu ödemeler olduğunu, bu yüzden ‘büyüklüğe değil niyete bakılması gerektiğini’ söyledi.

Bakan, vergilerin -kurumlar vergisi dahil olmak üzere- artmayacağını ama ‘kuralların değişeceğini’ vurguladı.

Haberimiz yayınlandıktan bir süre sonra İstanbul’da Türkiye’nin ATM Merkezi-TAM projesinin lansmanında konuşan Şimşek, ‘pazartesi günü tasarruf paketi açıklayacaklarını’ duyurdu:

“Kamu maliyesine ilişkin birçok hususta adım atacağız. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’la tasarruf verimlilik paketini açıklayacağız. Bu ilk, son olmayacak.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER