TBMM Başkanvekili, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, infaz düzenlemesine ilişkin Meclis Genel Kurul çalışmalarını, maske takarak yönetiyor.

Gök, salgının ulaştığı boyut çerçevesinde kapalı yerlerde maske takmanın zorunlu hale getirildiğini belirterek, “Salgına karşı mücadele çerçevesinde kurallara titizlikle uymak hepimizin görevi” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ EN BÜYÜK RİSK GRUBU

Koronavirüs tehdidinde en büyük risk grubunu milletvekillerinin oluşturduğuna dikkat çeken Meclis Başkanvekili Levent Gök, “Milletvekilleri sürekli olarak halkın içinde ve Genel Kurul’da da kapalı alanda saatler süren çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Milletvekilleri ve halkın sağlığı yönünden biz de alınması gereken bütün tedbirleri alıyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE “ MASKE TAKIN” ÇAĞRISINDA BULUNDU

Salgın nedeniyle iktidara ve muhalefete mensup bütün milletvekillerinin yaptıkları ile halka örnek teşkil ettiklerini vurgulayan Levent Gök, “Genel Kurul çalışmalarında maske takıp, sosyal mesafe kuralına uyarak örnek teşkil edip, Meclis olarak halkımızı bu önemli görüntü ile buluşturmamız gerekiyor” dedi.

Levent Gök, bu gün uzun saatler sürmesi beklenen Genel Kurul çalışmasında milletvekillerine, görüşmelere mutlaka maske ile katılmaları çağrısında da bulundu.