Perşembe, Şubat 29, 2024

Meclis’te ‘kalibre’ tartışması: Sen kalibreyi otellerinle, paranla ölçüyorsun

TBMM Genel Kurulu’nda ‘kalibre’ tartışması yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, kendisine “Aydın Bey’e söz söylemek kalibresini aşar” diyen AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, “Cennet Koyu’nu Beşli Çete’ye üç kuruş para için peşkeş çekmektir” sözleriyle yanıt verdi. 

Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete ile CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır arasında ‘kalibre’ tartışması çıktı.

Mete, AK Parti Muğla Belediye Başkanı Adayı Aydın Ayaydın’ı eleştiren Ali Mahir Başarır’a, “Aydın Bey’e söz söylemek kalibresini aşar” dedi.

Başarır, Mete’ye, “Kalibreden bahsediyorsunuz. Kalibre nedir, biliyor musun? Yazlık sarayına Marmaris’te 40 milyon ayırıp da Bodrum’un içme suyu projesine bin lira ayırmaktır. Akbelen’de o çiftçinin döktüğü köylünün gözyaşına rağmen o doğayı talan etmektir. O cennet koyunu Beşli Çete’ye üç kuruş para için peşkeş çekmektir. Kalibresizlik budur, beyefendi” diye yanıt verdi. 

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Genel Kurulu’da yaptığı konuşmada, AK Parti Muğla Belediye Başkanı Adayı Aydın Ayaydın’ı eleştirdi.  

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, söz alarak, “Adayımıza, yani Aydın Bey’e laf atma hadsizliğinde bulunmuştur. Aydın Bey’e söz söylemek, Sayın Grup Başkanveki’nin kalibresini aşar. Aydın Bey’in aday olması, onların şirazesini bozmuştur. Doğrudur, çünkü 31 Mart’ta, ‘kale’ diye adlandırdıkları yerin Adalet ve Kalkınma Partisi’nin büyükşehir belediyesi olacağını hep beraber göreceklerdir” diye tepki gösterdi. 

CHP Grup Başkanvekili Başarır da Kadem Mete’ye şöyle yanıt verdi: 

“Kalibreden bahsediyorsunuz. Kalibre nedir, biliyor musun? Yazlık sarayına Marmaris’te 40 milyon ayırıp da Bodrum’un içme suyu projesine bin lira ayırmaktır. Akbelen’de o çiftçinin döktüğü köylünün gözyaşına rağmen o doğayı talan etmektir. O cennet koyunu Beşli Çete’ye üç kuruş para için peşkeş çekmektir. Kalibresizlik budur, beyefendi. Çiftçi, emekli, bu ülkenin gençleri yurt bulamazken, ekmek bulamazken yazlık sarayına milyarlarca lira para ayırmaktır. Kalibresizlik budur. Sen, kalibreyi otellerinle, paranla, Aydın Ayaydın’ın Beykoz’daki konaklarıyla ölçüyorsun. Ben ise emekle, ahlakla, namusla, şerefle ölçüyorum.” 

 

 

 

sert tepki gösterdi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER