Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş, TBMM ve Genelkurmay kavşağına Atatürk’ün heykelini yapacaklarını söyledi. Heykelin yapım masraflarını Ankara Barosu üstlenecek

Dev kol saati heykelinin kaldırıldığı bölgeye Atatürk heykeli yapılacağını açıklayan Mansur Yavaş, şöyle konuştu:

“Maalesef 27 Aralık’a yetişmiyor ama ilk defa burada söylüyoruz. İnşallah 23 Nisan’a yetiştirmeye çalışacağız. Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin önemli bir heykelini oraya yapıyoruz. Hem TBMM’ye hem bakanlıkların olduğu yerde en güzel bu heykelin yakışacağını düşünüyoruz. İnşallah bunu orada sergileyeceğiz.”

Milli günlerin bundan sonra çok daha görkemli kutlanacağını da ifade eden Yavaş, ortak değerleri, başkenti, Ankara’da yaşayan ve Atatürk’ü seven herkesi Ankaralı olarak kabul ettiklerini dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, “Hep birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte hemşehriliği tatmak ve yaşamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ANKARA BAROSU MASRAFLARI KARŞILAYACAK

Mansur Yavaş’ın açıklamasının ardından Ankara Barosu yapılacak heykelin masraflarını üstlendiği açıkladı. Baro açıklamasında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Milli Mücadele kahramanlarının anısını ve kazanımlarını yaşatmayı kendimize borç biliriz” ifadelerini kullandı.