MAK Danışmanlık Başkanı Kulat: 1 değil 2 yeni parti geliyor

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, yerel seçimden sonra bir değil, iki yeni parti kurulacağını öne sürdü.

Kulat Twitter hesabından yaptığı açıklamada, AKP’de görev almış isimlerin 1 değil 2 ayrı parti kuracağını iddia etti. Kulat’ın iddiasına göre kurulacak partilerden birisinin lideri Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan. Diğer partinin lideri ise eski Başbakan Ahmet Davutoğlu olacak.

Mehmet Ali Kulat’ın sosyal medyada yaptığı açıklamalar şöyle;

“YENİ PARTİ: bilinenin aksine TEK PARTİ değil 2 FARKLI PARTİ. Birinin lideri ALİ BABACAN ve Abdullah GÜL destekli… Ana gövde de pek çok Eski ve mevcut Ak Partili siyasetçi var. Programından teşkilatına genel merkezinden amblemine Her şeyi HAZIR.

Diğeri Ahmet Davutoğlu oluşumu. Her iki YENİ PARTİ olusumu da ayri yürüyor ama zaman zaman koordinasyon yada istişare ediyorlar. Çıkış söylemleri EKONOMİ, DIŞ POLİTİKA ve KUTUPLAŞMA KARŞITLIĞI üzerine kurgulanırken Ahmet Davutoğlu’nun oluşumunda Milliyetçi söylem, Ali BABACAN oluşumunda Liberal söylem olacak. Her iki YENİ PARTİ nin çekirdek kadrosunu da önemli ölçüde biliyorum. Elbette bu kadrolar resmiyet kazanmış degil ve daha çok değişir.

Ancak özellikle bu iki oluşumdan birine önemli bir iş adamları yapısı, diğerine önemli bir strateji kuruluşu destek veriyor. Bilinenin aksine bu İKİ YENİ PARTİ sadece AK PARTİ den doğmuyor. Şu an aktif olarak başka partilerde siyaset yapan önemli konumlarda oturan siyasetcilerle de konuşuyorlar.

Bu İKİ YENI PARTİ nin olasi engellemeleri (!) engellemek için mevcut 2 partiyle de garip bir temasları var. Bu İKİ YENİ PARTİ mevcut 2 partiyle (seçimlere girme yetisine sahip ) ilişkisini olası riskleri aşma adına yedekte tutuyorlar.

Türkiye Genelinde mevcut partilerde yer bulamamış yada oyundan düşmüş siyasetçiler yanında STK temsilcileri ve iş adamları ile görüşülüyor. Her İKİ YENI PARTI de GÜCLENDIRILMIŞ PARLEMENTER SİSTEM vaadiyle geliyor.

Son olarak HER İKİ SIYASI oluşum da ANKETLERE GÜVENİYOR MU ? bilmiyorum ama kesinlikle ANKETLERI ÇOK MERAK EDİYORLAR?

Neyse Şunun şurasında 1 Nisana ne kaldı?
Baktılar olmuyor 1 NİSAN ŞAKASIYDI derler

“Yeni partinin kamuoyuna duyurulacağı tarih belli oldu” iddiası

- Reklam -

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
36,661TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

KÖŞE YAZARLARI

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER

PolitiYol Telegram'da