Cuma, Nisan 12, 2024

Mahruze Teyze beş yıl sonra fikrini değiştirdi: İmamoğlu’na oy verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na beş yıl önce oy vermeyeceğini söyleyen Mahruze Teyze, bu seçimlerde İmamoğlu’nu desteklediğini söyledi.

İmamoğlu, 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde girdikleri diyalogla akıllarda kalan 70 yaşındaki Mahruze Keleş’i, Sultanbeyli’deki evinde ziyaret etti.

16 Ocak 2019’da pazarda karşılaştığı İmamoğlu’na, “Sana börek, kete yaparım ama oy vermem” diyen Keleş, beş yılın sonunda fikrini değiştirdi.

Keleş, 31 Mart’taki yerel seçimlerde bu kez oyunu İmamoğlu’na vereceğini kendine has üslubuyla açıkladı.

İmamoğlu ise Keleş’i “Oy verse de vermese de insan sevilmez mi? Ben herkesi seviyorum. Oy verse de olur, vermese de olur. Ama bugün ‘Oyumu vereceğim’ diyorsa, Allah razı olsun. Ben de ona layık olurum yani” diyerek yanıtladı.

İmamoğlu’nu “Senin için sabaha kadar yatmadım. Vallahi senin sevdiklerini hep yaptım” sözleriyle karşılayan Keleş, İmamoğlu’nu oğlu gibi sevdiğini söyledi.

Esprilerin ve kahkahaların havada uçuştuğu sohbetin son bölümlerinde gazeteciler, Keleş’e, “Mahruze Hanımcığım, oy verecek misiniz? 2019’dan beri bu soruyu çok merak ediyoruz” sorusunu yöneltti. Keleş’in soruya yanıtı, “E dedim ya, dedim ya. ‘Seninleyim’ dedim” oldu.

Keleş, gazetecilerin “Bu eve pek çok isim girdi. Sayın İmamoğlu’yla olan ilişkiniz ne durumda artık” sorusu üzerine ise “Valla bunun güler yüzü, tatlı dili yeter. Benim oğlum gibi seviyorum. Başkalarını böyle davet etsem gelmezlerdi. Telefon açsam, hemen ‘Alo’ Kendi çıkıyor.”

Gazeteciler Keleş’e, “O zaman önce gönlünüzü, şimdi oyunuzu mu kazandı” sorusunu yöneltince, İmamoğlu araya girip, “Önce duasını, sonra gönlünü, sonra oyunu” dedi. Keleş, İmamoğlu’nu, “Doğru, evet. Allah’a kurban olayım. Allah ne derse, o olur” sözleriyle onayladı. İmamoğlu ise gazetecilerin “Keteyi yediniz mi” sorusuna “Aldım aldım, arabama aldım” yanıtını verdi.

İmamoğlu ve Keleş’in hikayesi

31 Mart 2019 yerel seçim kampanyasının temeline, ‘partisinin en az oy aldığı ilçelere ziyaretleri’ oturtan İmamoğlu’nun pazarda karşılaştığı, o dönemde 65 yaşında olan Mahruze Keleş ile yaşadığı diyalog, İstanbul kadar tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

İmamoğlu’nun siyasetçi olduğunu öğrenen Keleş, diyaloğun başında hayat pahalılığından yakınmış ve CHP adayına nereli olduğunu sormuştu. İmamoğlu’ndan ‘Trabzon’ cevabını alan Keleş, “Ben de Gümüşhaneliyim” yanıtını vermişti. İmamoğlu’nun CHP adayı olduğunu öğrenen Keleş, “Sen Tayyip Erdoğan’a bağlı değilsen, sana oy yok” karşılığını vermişti.

Keleş, İmamoğlu’nun “Ben CHP’nin İBB Başkan adayıyım” demesi üzerine, “Yok yok, onlardan iş olmaz. Sana börek, kete yaparım ama oy vermem” yanıtını vermişti. Bunun üzerine İmamoğlu, “Senden oyunu değil, duanı istiyorum. Seçimi kazanacağım ve evinize geleceğim, böreklerinizi, ketelerinizi yiyeceğim, enerji alıp, 5 yıl deli gibi çalışacağım” karşılığını vermişti. İBB Başkanı olduktan sonra sözünü tutan İmamoğlu, 6 Ağustos 2019’da Sultanbeyli Turgutreis Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etmişti. İmamoğlu’nun ardından, dönemin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Keleş ailesinin evine ayrı ayrı ziyaretlerde bulunmuştu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER