Perşembe, Ağustos 18, 2022

Mabel Matiz: “El ele tutuşmaya inatla devam”

Yeni şarkısının klibi için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) kanallara yayınlamam talimatı verdiği söylenen Mabel Matiz, “Aşkın, sevginin ve insanlığın bütün hallerini dile getirmeye, el ele tutuşmaya inatla devam” açıklamasında bulundu.

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, kurumun talimatını Twitter hesabından şu sözlerle duyurmuştu: “RTÜK, Mabel Matiz’in son şarkısı için tek tek tüm müzik kanallarını arayarak ‘yayınlamamalarını’ yoksa olacaklar konusunda aba altından sopa gösterdi. Çıkıp yekten ‘Yasakladık’ diyemiyorlar ki duruma göre geri dönüş yapabilsinler. Kendi gibi olmayan her şeye, düşünceye karşılar…”

Matiz daha önce birçok kez LGBTİ+ haklarına açıkça desteği nedeniyle muhafazakarlar tarafından hedef gösterilmişti.

Müzisyen Twitter hesabından ‘Ağlıyorum ama sevinçten’ başlığıyla yayınladığı açıklamada “Karakol’u böyle güzel böyle içten sarıp kucaklamanıza gönülden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Anlatacak daha çok hikayemiz” var diyen Matiz sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsana, hayata dair her şey bugüne dek şarkılarımda, müziğimde yer buldu; bundan sonra da bulmaya devam edecek. Aşkın, sevginin ve insanlığın bütün hallerini dile getirmeye, el ele tutuşmaya inatla devam. Her şey geçer, hayat ve şarkılar kalır.”

Matiz, Aysel Gürel’in dizeleriyle kısa açıklamasını sonlandırdı: “Gün bizim güneş bizim, göğsümüzde ateş bizim. El ele olduğumuz o gün gülmek bizim.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
49,477TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER