Çarşamba, Nisan 17, 2024

Lütfü Savaş tepkileri umursamadı: Adaylığını istemeyenleri suçladı

CHP’li Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve aynı zamanda adayı Lütfü Savaş, deprem anmasındaki istifa tepkilerine ilişkin açıklama yaptı. Savaş, “Acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara, Hatay’da fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Savaş, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Savaş’ın açıklamasının tamamı şöyle:

”Değerli hemşehrilerim; Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara, Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant Hatay’dan değerli değildir. Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız. Yarın saat 15.00’te Hatay’ın mevcut durumuna ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğim.

6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Hatay’da düzenlenen anma etkinliğinde yurttaşlar Savaş’a tepki gösterdi.

Yurttaşların tepkisi gün boyunca gündem olurken, CHP kurmayları tepkilerin ardından yaptıkları açıklamalarda, bu hafta toplanacak MYK’da adaylığının yeniden değerlendirilebileceğini içeren ifadeler kullanmıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç da PolitikYol’a yaptığı açıklamada, “Bugün ortaya çıkan tablo elbette ki MYK toplantımızda ve akabinde parti meclisimizde değerlendirilecektir. CHP’nin kulakları başkaları gibi halka sağır değildir” değerlendirmesi yaptı. 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER