6 Şubat anmasında depremzedelerin tepki gösterdiği CHP'nin Hatay adayı Lütfü Savaş, eleştirilere aldırmayarak ''Hatay üzerinden kirli bir oyun oynanıyor. Sinmeyeceğim'' dedi. 6 Şubat depremlerini yıl dönümünde yaşamını yitirenler, dün depremde en ağır hasarı alan kent olan Hatay’da anıldı. Anmalara katılan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP’li Lütfü Savaş protesto edildi. Savaş’ın adaylığını istemeyenler, CHP lideri Özgür Özel’e de seslenerek Savaş’ı istemediklerini söyledi. CHP'li yöneticiler, Savaş'ın adaylığının yeniden konuşulacağını belirtti. Bugün açıklama yapan Savaş'sa tepkilere meydan okudu. ''Hatay üzerinden kirli bir oyun oynanıyor'' diyen Savaş, tepkileri provokasyon olarak niteledi. Savaş'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

*Bana karşı bir kumpas yapıldı. Provokasyon var. Korkmayacağım, sinmeyeceğim. Sonuna kadar savaşacağım. Protestocuların kim olduğunu biliyoruz.

* Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın atamış olduğu bir bakan vardı, genel başkanımız vardı. Bizi sevmeyebilirler, ama ya bir tanesinin elinde el bombası olsaydı, silah olsaydı ne olacaktı?

*Genel başkanımızla konuştum. Genel başkanımızın duruşu net. 'Adayımız Lütfü Savaş ve seçimi kazanacağız' diyor.

ü

Editör: Anıl Can Tuncer