Cumartesi, Nisan 20, 2024

Kütahyalı ‘Demirtaş’ı kimse içeriden çıkartamaz’ diyen Küçük’e ‘köpek’ dedi

DEM Parti’nin İstanbul’da yüzde 9 ve üzerinde oy alması halinde HDP’nin tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest kalacağını iddia ede Rasim Ozan Kütahyalı’ya cevap kendi mahallesinden geldi. Cem Küçük, Kütahyalı’nın söylemlerine itiraz ederek “Demirtaş’ı kimse içeriden çıkartamaz” dedi. Kütahyalı bunun üzerine Küçük için “Bunlar CHP için parayla köpeklik yapıyorlar” dedi.

İktidara yakınlıkları ile bilinen Cem Küçük ve Rasim Ozan Kütahyalı, DEM Parti tartışması üzerinden birbirlerine girdi. Küçük, bir süredir DEM Parti’nin İstanbul’da yüzde 9 üzerinde oy alması halinde çözüm süreci başlayacağını ve Demirtaş’ın serbest kalacağını iddia ediyordu ve “Selahattin Demirtaş, Meral Danış Beştaş’a açık destek verirse %9 oy alır. İmralı’ya tecrit kaldırılır. Diyarbakır ve oralara kayyum atanmaz. Demirtaş ve Osman Kavala serbest kalır” diyordu.

Cem Küçük ise Kütahyalı’nın bu sözlerine karşılık vererek Demirtaş’ın tutuklu kalmaya devam edeceğini ve çözüm süreci olmayacağını söyledi:

DEM seçmenin tercihi kendinin. İstanbul ve Türkiye’de sonuç ne olursa olsun PKK ile bağlantılı her belediyeye kayyım atanır. Aksini savunan Türk devletini hiç tanımıyor demektir. 

Bu seçim de önemli ama esas önemli olan geçen seneki seçimlerdi. 2028’e kadar ülkeyi Erdoğan yönetecek. 2019’da muhalefet İstanbul ve Ankara’yı aldı ama 2023 seçimlerinde hüsran yaşadılar. DEM belirleyici olsa geçen sene olurdu. DEM’li siyasiler ve Kandil kendilerine siyasette belirleyici süsü veriyorlar ama değiller. Gerçek bu.

DEM seçmeni kime oy verirse versin, seçimden sonra olacaklar şunlar: Seçim sonrası devlet PKK’yı bitirmek için geniş çaplı operasyona başlayacak. Demirtaş’ı kimse içeriden çıkartamaz, cezası neyse çeker. Öcalan üzerindeki tecriti kimse kaldıramaz. Öcalan’ın yeri ölene kadar cezaevidir. DEM seçmenin tercihi kendinin. İstanbul ve Türkiye’de sonuç ne olursa olsun PKK ile bağlantılı her belediyeye kayyım atanır. Aksini savunan Türk devletini hiç tanımıyor demektir.”

Küçük’ün cevabı üzerine ise Kütahyalı, Küçük’ün para karşılığı CHP’ye çalıştığını iddia ederek “Parayla köpeklik yapıyor” dedi:

“Ekrem İmamoğlu, “Erdoğancı” gibi gözüken kimi itleri parayla tutarak kendi lehine çalıştırıyor. Bunlar CHP için parayla köpeklik yapıyorlar, 3 maddeyi inkar ediyorlar.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER