ABD'nin Florida eyaletindeki Palm Beach County'de aile dostunun 'kuruntulu bir komplo teorisyeni' diye tanımladığı kişi, aşı olan babasını döverek öldükmekle suçlandı.

Hakkında hazırlanan fezlekeye göre yetkililer, 4 Şubat'ta Brian McGann Jr.'ın aile dostunun 911'i araması üzerine harekete geçti. Bu arama, Brian McGann Jr.'ın babası Brian McGann Sr.'la yaşadığı aile içi şiddet olayı sırasında yapılmıştı.

TRT'nin aktardığına göre şikayetçi aile dostu, McGann Jr.'la telefonda konuşurlarken McGann Sr.'ın "Dur, beni öldürüyorsun" dediğini duyduğunu söyledi. McGann Jr.'ın babasına bağırdığını ve ona şiddetle saldırdığını duyabildiğini belirten aile dostu, ayrıca polise adamın 'kuruntulu bir komplo teorisyeni' olduğunu ve yakın zamanda aşı olduğu için babasına öfkelendiğini söyledi.

Memurlar babanın evine vardıklarında, McGann Sr.'ı oturma odası zemininde tepkisiz bir şekilde yatarken bulundu.

Fezlekeye göre babanın kıyafetlerinin tamamen kanla kaplı ve yüzünde belirgin yaralar olduğu ve şişmiş, dövülmüş ve morarmış gibi göründüğü belirtildi.

Ertesi gün yetkililer McGann Sr.'ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Komplo teorisyeni oğulun, kendisini arka kapıdan atlarken gören polisten kaçmaya çalıştığı bildirildi. Fezlekeye göre, memurlar adamla temas kurduklarında ellerinde, ayaklarında, yüzünde ve giysilerinde kan vardı.

Palm Beach Adli Tıp Kurumu babanın ölümünün cinayet olduğuna karar verdi. Palm Beach Şerif Bürosu yetkilileri birinci derece cinayetten yasal suçlama yöneltti.

Editör: Ece Piroğlu