Cumartesi, Nisan 13, 2024

Koç Grubu’ndan ‘Ekrem İmamoğlu’ açıklaması: Tümüyle gerçek dışı

Koç Grubu, “grubun Ekrem İmamoğlu’nu gelecekte Cumhurbaşkanı yapacağı” yönündeki iddiaları bir açıklama yaparak yalanladı. Açıklamada “100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir” denildi.

Koç Grubu, gazeteci Enver Aysever’in “Koç Grubu’nun Ekrem İmamoğlu’nu gelecekte Cumhurbaşkanı yapacağı” iddiası ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, iddiaların ‘tamamen gerçek dışı’ olduğu belirtilerek, “Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir” denildi.

Koç Grubu’nun açıklamasının tamamı şöyle:

“Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir. Son dönemde Koç Topluluğu’nu ve Koç Ailesi’ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla Topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve Topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.”

Ne olmuştu?

Gazeteci Enver Aysever bir Youtube yayınında Ali Koç’un Fenerbahçe’nin başkanlığını bırakacağına yönelik açıklamaları ve CHP içindeki birtakım gelişmeleri hatırlatarak “Ekrem Bey Karadeniz’deki büyük bir gücü de arkasına alarak Koç Grubu’yla da uzlaşarak müthiş bir hazırlık yapıyor. Ekrem Bey bana göre özellikle Koç Grubu’nun desteğiyle Türkiye’de yeni bir Cumhurbaşkanı olacak” demişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER