AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Trabzon’daydı. Kente yapılan yatırımları anlattıktan sonra konuyu yine kıraathaneye getirdi. “Ben kek diyorum onlar keklik” anlıyor diyen Erdoğan vadettiği kıraathaneyi gösterdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Alimlerin ve ariflerin şehri Trabzon . Ülkemize nice değerler kazandırmış Trabzon . Bizim dermanımız Trabzon ‘dur, Karadeniz’dir. Türkiye’dir. Buradan sizler aracılığı ile Trabzon ‘daki tüm kardeşlerimi selamlıyorum. Artık Ramazan-ı Şerif’te son iki gündeyiz. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ederim. Trabzonlu adamın hasını iyi bilir, siyasetçinin hasını da iyi bilir. Kim memlekete hizmet etmiş Trabzonlu bunu çok iyi bilir. Biz Trabzon ‘un karşısına Cumhur ittifakı ile geliyoruz. Peki onlar kimle geliyor? Yanlarında kimler var? Bunlar siyaseti rezil ettiler, mahvettiler. Bunlar milletin oyunu siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiyi kirlettiler. Peki Trabzon milli iradeye nasıl sahip çıkılacak gösterek mi? Trabzon tercihini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor mu?”

” KEK DİYORUM KEKLİK ANLIYORLAR”

“Bu muhalefet benim kıraathane lafımdan bir şey anlamadı. Kıraathaneden bunlar kumarhane anlıyor. kıraathane okuma evi demek. Millet olunca milletin okuma yeri demek. Bundan sonra gençlerimizi biz medeniyetimizin asli unsuru olan okuma kültürüne adapte edeceğiz. Ben kek diyorum bunlar keklik anlıyor. Çocuklarımız elden gidiyor ya, onları kurtarmak için bu tür millet kıraathaneleri yapacağız. Yakışır değil mi? Trabzon ‘a da yakışır. İnşallah öğrencilerimiz başarıdan başarıya yürüsünler. Sağlıkta biri 400 yataklı, 16’sı hastaneden oluşan 45 sağlık tesisi yaptık. 5 adet sağlık tesisinin çalışmaları devam ediyoruz. Trabzon ‘a yeni şehir hastanesi kazandırıyoruz.”