Suriye sınırındaki Kilis’in kent merkezine Suriye’de IŞİD kontrolündeki bölgelerden ateşlenen roketler düşmeye devam ediyor. Düşen roketlerin sayısı son üç günde onu buldu. 

Kilis kent merkezine pazartesi ve salı günleri de Suriye tarafından atılan Katyuşa roket mermileri düşmüştü. Pazartesi günü Kilis’e 5 roket mermisi düşmüş olayda 1’i kadın 1’i çocuk 2 kişi hayatını kaybetmişti. Olayda 6 kişinin de yaralandığı, yaralıların tedavi altına alındığı açıklanmıştı. Dün ise düşen 2 roket mermisi sonucu 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, halkın rahat olmasını söylemiş, her türlü tedbiri aldıklarını açıklamıştı. Fakat bu açıklamaya rağmen bugün de Kilis’in yaşadığı sıkıntılar sürmeye devam etti. Bugün sabah saat 9.00 sıralarında düşen 3 roket mermisi sonucu aralarında çocukların da olduğu bir çok kişi yaralandı.

Öte yandan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın yerinde incelemelerde bulunmak üzere Kilis’e gittiği bildirildi.