Pazartesi, Haziran 17, 2024

Kılıçdaroğlu’nun ‘Hançerlendim’ sözüne İmamoğlu’ndan yanıt: Muhatap alacağım bir tarif değil

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hançerlendim” sözüyle ilgili “Benim muhatap alacağım bir tarif değil, hayatımda hiç öyle bir insan olmadım” dedi.

İmamoğlu, Candaş Tolga Işık’la Az Önce Konuştum programına konuk oldu.

İBB başkanı, gündemdeki konulara değerlendirirken, Kılıçdaroğlu’nun “Hançerlendim” sözüne ilişkin soruya da yanıt verdi.

Candaş Tolga Işık’ın, “Kemal Bey sürekli hançerlendiğini söylüyor bunu size söylediğine dair bir his var mı içinizde?” sorusuna İmamoğlu, “Benim muhatap alacağım bir tarif değil, hayatımda hiç öyle bir insan olmadım” yanıtını verdi.

İmamoğlu, “İlk kez söylüyorum. Ben bana kırgın olduğunu düşünmüyorum, görüşemedik ama ben ısrarla aradım en son bunu kimseye de söylemedim, en son bayramda ısrarla aradığımda cevap verdi. Ben bayramını tebrik ettim o da seçim sonucumu tebrik etti. Benim muhatap alacağım bir tarif değil, hayatımda hiç öyle bir insan olmadım” dedi.

Kılıçdaroğlu, Mayıs 2023 seçimler sonrasında partisinde başlayan ‘değişim’ tartışmaları ve ardından yaşanan kurultay sürecinde sık sık “Hançerlendim” ifadesini kullandı. Dün de katıldığı bir televizyon programında aynı ifadeyi kullanan Kılıçdaroğlu, “Boşuna demiyorum hançerlendiğimi” demişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER