Cumartesi, Haziran 22, 2024

Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Ramazan Kubat, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında tutuklandı

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında bugün tutuklananlar arasında CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Ramazan Kubat’ın da olduğu ortaya çıktı.

Gazeteci Alican Uludağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ramazan Kubat’ın soruşturma aşamasındaki gizli tanık olduğu belirtilen ve şu an yurtdışında bulunan Serdar Sertçelik’in yurt dışına kaçırılmasında rol aldığını aktardı.

Uludağ, Kubat’ın eski MHP Ankara il yöneticisi olduğunu ve 2022 yılında Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğunu kaydetti.

Uladağ’ın paylaşımı şöyle: “Ayhan Bora Kaplan davasındaki gizli tanık soruşturmasında tutuklananlar arasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Ramazan Kubat da yer aldı. Kubat, gizli tanık Serdar Sertçelik’in çakarlı araçla yurt dışına kaçırılmasında rol almakla suçlandı. Eski MHP Ankara İl yöneticisi olan Kubat, 2022’de Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmuştu.”

CHP Genel Merkezi’nde oda tahsis edilmişti

Kılıçdaroğlu, Kubat’ı Ekim 2022’de danışman olarak atamıştı. Ancak Mayıs 2023’teki seçim yenilgisinin ardından 80’i aşkın danışmanı olduğu ortaya çıkan Kılıçdaroğlu, birçok danışmanını görevden almıştı. Kubat da danışmanlık görevi sonlandırılanlar arasında yer aldığı belirtilse de Kılıçdaroğlu tarafından farklı bir göreve getirilmişti.

Kılıçdaroğlu, tarafından “Yeniden Kuvayı Milliye Platformu Koordinatörü” olarak atanan Kubat’ın Genel Merkez’in 3’üncü katındaki odasının kapısına ismi ve yeni görevi yazılmıştı.

Kubat öncülüğünde kurulan “Yeniden Kuvayı Milliye Hareketi”, yine 2023 seçimleri öncesinde Ankara’da bir program düzenlemiş ve programa Kemal Kılıçdaroğlu da katılmıştı

Genel Başkan danışmanlığı görevinin devam ettiğini ve bir yandan da koordinatörlük görevini sürdüreceğini belirten Ramazan Kubat, “Bu bir dernek. Derneği Genel Başkanımızla birlikte kurduk. Milliyetçi camiaya mesajlar vererek partiye ısınmalarını sağlıyoruz” demişti.

Sinan Ateş ile birlikte öldürülecekti!

Kubat’ın ismi suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti sonrası da gündeme gelmişti.

P25’den Aslıhan Gençay’ın Mart 2024’te kaleme aldığı habere göre; Kubat, Ateş’in öldürülmesinden bir gün önce motorlu bir kişi tarafından takip edildi. Ateş’in 20 yıllık arkadaşı olduğunu, onu çok sevdiğini belirtti ve Ateş cinayetinden önce ciddi tehditler aldığını, bu kapsamda avukatıyla birlikte şikâyette bulunduğunu, aktardı.

Gençay’ın konuştuğu Kubat haberde, Ateş cinayetinden bir gün önce motorlu bir kişi tarafından takip edildiğini, beraberinde farklı araçlardaki arkadaşları da olduğundan bu takibi birlikte atlatmaya çalıştıklarını, çeşitli kavşaklardan dönerek en son aracıyla bir benzin istasyonuna girdiğini, motorlu kişinin ise aynı istasyona girerek benzin almaya veya alışveriş yapmaya gerek dahi duymadan sadece onu beklediğini, benzin istasyonundan çıktığında ise motorun aracına yaklaşmaya çalıştığını fakat arkadaşlarının araçlarıyla araya girmesi sonucu motorlu kişinin uzaklaştığını aktarmıştı.

Gençay haberinde, “motorlu kişinin takibini, arkadaşlarının yardımıyla atlatan Ramazan Kubat, yüksek ihtimalle öldürülmek için hedef alınmıştı. Belki de gerçek hedef oydu. Zira aynı dönemde Kubat’ın eşinin de takip edildiği ve haklarında bir istihbarat çalışması yapıldığı, iddia edilen bilgiler arasında.” ifadelerine yer vermişti.

MHP’nin 2016’deki kurultay sürecinde ‘değişim’ isteyenler arasındaydı

MHP’nin 2016’daki kurultay sürecinde, değişimi isteyenler arasında bulunan Kubat, Ekim 2022‘de sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu ile fotoğrafını paylaşarak, “Millet yolunda hizmetten kaçmayan, doğruluğuna, dürüstlüğüne, iyiliğine kalbi gönülden inandığım; Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun tensipleriyle ‘Genel Başkan Danışmanlığı’ sorumluluğunu almış bulunuyorum” notuyla Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğunu duyurmuştu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER