Ankara’nın Çubuk ilçesinde, dün katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Amacın CHP’yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum.

Makamında muhabirleri ağırlayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamarından satır başları şöyle;

-Dün hoş bir olay yaşanmadı. Protestolar bir hak ama bu farklı. Bu bana yönelik bir liç girişimiydi. Amacın CHP’yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum. Planlı bir saldırıydı güvenlik önlemleri yetersizdi… Evden çıkarılmamız neden 1,5 saat sürdü.

-Evdekiler evimiz yakılır mı korkusu yaşadılar. Bize çay bile demlemek istediler. Bir provakasyondu. Eve eminiyet müdürü geldi kamufkajla çıkarmak istediler kabul etmedim. Ne demek ben suçlu muyum?

-Hulusi Akar’a sormak lazım o sözleri o an ne demek istedi bilemiyorum.

‘Gayet iyiyim’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çubuk’un Akkuzulu Mahallesi’nde dün katıldığı şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenaze töreninde saldırıya uğramasının ardından akşam Çankaya’daki evine gitti. Bugün sabah saatlerinde evinden çıkan Kılıçdaroğlu, kendisini bekleyen basın mensuplarına gülümsedi. Kılıçdaroğlu, bina çıkışında “Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız, iyi misiniz?” diyerek, selamladığı gazetecilerin saldırıyla ilgili soruları üzerine “Sağ olun, gayet iyiyim” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu: ‘Mesajınızı verdiniz’ gibi sözler duyduk, bu ülke bizim, her yere gideriz