ŞIRNAK’ın Silopi ilçesindeki sokağa çıkma yasağının ilçedeki PKK’lıların tümünün etkisiz bırakılmadan sona erdirilmeyeceği açıklandı. Silopi Kaymakamlığı tarafından ilçede yapılan anonsta, "İlçe bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmeden, terör bitmeden sokağa çıkma yasağı kaldırılmayacak" dedi.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 5 Nisan’da polis aracına yönelik bombalı saldırıda 1 polis memurunun hayatını kaybetmesi ve 4 polis memurunun yaralanmasından sonra Kaymakamlık tarafından ilçe merkezinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Silopi Kaymakamlığı tarafından ise bu sabah cami hoparlörlerinden ilçede tek bir PKK’lı kalmayıncaya kadar sokağa çıkma yasağının devam edeceği duyuruldu. 

Anonsta, "Silopi ilçemizde bütün terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlar devam edecektir. Bu süre içerisinde evlerinde terör örgütü mensubu bulunduran, yardım ve yataklık eden, evlerinde veya bahçelerinde terör örgütü mensuplarına ait silah, mühimmat, eşya, malzeme bulunduran, saklayan cezalandırılacaktır. İlçe bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmeden, terör bitmeden sokağa çıkma yasağı kaldırılmayacak. Tüm Silopi halkına duyurulur" denildi.

(DHA)